رویه های بازگرداندن کالا

قوانین مرتبط با اختلافات در معاملات وبازگرداندن کالا

توضیحات کلی در مورد آشنایی با فعالیت سایت

خدمات معاملاتی و بازرگانی وب سایت دیجی باتری به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول فروشندگان که به عنوان عرضه کننده فعالیت می نمایند و بخش دوم خریداران که با استفاده از خدمات سایت دیجی باتری ، محصولات عرضه شده را خریداری می نمایند. خدمات مدیریت مالی و حسابداری سایت توسط واحد مالی حمایت می گردد، تا بتوانیم محیطی امن برای تجارت شما ایجاد نموده و همچنین میزان سود دهی افراد در معاملات را افزایش داده و از حقوق خریدار و فروشنده محافظت نماییم.
ضمانت باتری هایاکالاها:

با توجه به اینکه تمام باتریهای موجود در فروشگاه باتری کالا دارای ضمانت میباشند و ضمانت باتری وکالاها توسط کارخانه تولید کننده انجام میشود که همگی شناخته شده هستند , فروشگاه دیجی باتری فقط 24 ساعت مهلت تست برای باتریهای فروخته شده در نظر گرفته است و پس از گذشت این زمان ؛ودر صورت وجود خرابی در باتری یاکالا ها شرکت گارانتی کننده مسولیت ضمانت را به عهده دارد و مسولیتی به عهده دیجی باتری نمیباشد.
چنانچه در یک معامله، اختلافی بین خریدار و فروشنده به وجود آید، دو طرف برای حل اختلاف به مذاکره با یکدیگر فراخوانده می شوند. درصورت درخواست هریک از طرفین، سایت نیز برای رسیدن به یک تفاهم طرفین را یاری خواهد کرد. با این وجود، چنانچه یک هفته پس از طرح شکایت و یا 7 روز پس از درخواست برای استرداد مبلغ مبادله، همچنان دو طرف به توافقی نرسیده باشند، موضوع برای تصمیم گیری به خود سایت ارجاع داده شده سپس از طرفین درخواست می شود تا مدارک خود را ارایه نمایند. طرفین موظف خواهند بود که برای رسیدگی به موارد اختلاف، تابع قوانین سایت باشند. موافقت طرفین بدین معنا می باشد که سایت دیجی باتری با توجه به نقش خود و بر پایه قوانین سایت، حق تصمیم گیری برای حل اختلاف به وجود آمده را دارا می باشد. سایت مسئولیتی در قبال حل اختلاف در خارج از این چهارچوب تعیین شده نخواهد داشت.

تبصره 1- در صورتی که قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.
این قوانین شامل فعالیت های غیر قانونی اعضاء نبوده و در صورتی که محصولی برخلاف قوانین و مقررات به فروش برسد، سایت دیجی باتری حق لغو و یا تعلیق هر معامله ای را برای خود محفوظ داشته و طبق توافق نامه میتواند حساب کاربری اشخاص خاطی را مسدود نماید.

1- محل تحویل کالا به خریدار
کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد. هنگام مرجوع شدن کالا، آدرس تحویل فروشنده، همان آدرسی که در حساب کاربری ذکر شده، در نظر گرفته خواهد شد.

2-مسئولیت انتقال کالا
مسئولیت ارسال کالا جهت تحویل به خریدار، به عهده فروشنده خواهد بود و خطر مفقود شدن یا صدمه دیدن کالا پس از تحویل بر عهده خریدار می باشد در خصوص ارسالات با باربری یاپست، زمان اعلامی تحویل کالا به باربری یا پست است. بنابراین تاخیری اگر به ندرت در تحویل کالا به مشتری براثرمشکلات ناخواسته درباربری اتفاق بیفتد دیجی باتری دراین خصوص مسئولیتی نداشته و فقط مسئولیت این را دارد با توجه به تکمیل شدن فرایندخرید ؛ طی زمان اعلامی آن را به باربری یا.. تحویل دهد.

3-لغو مبادله
ممکن است خریدار از خرید کالا صرف نظر نموده و خواهان استرداد مبلغ مبادله، پیش از اقدام فروشنده برای ارسال کالا باشد. در این گونه موارد چنانچه فروشنده همچنان (علی رغم لغو معامله توسط خریدار)به ارسال کالا مبادرت ورزد، مسئولیت و عواقب ارسال کالا به عهده فروشنده بوده و خریدار ملزم به تحویل گرفتن کالا نخواهد بود. چنانچه پیش از لغو معامله توسط خریدار، فروشنده اقدام به ارسال کالا کرده و در این مورد، هنوز خریدار را مطلع نکرده باشد، با توجه به قوانین و مقررات سایت درخواست لغو مبادله و استرداد مبلغ آن، توسط خریدار منتفی خواهد بود.

1-3 مطابقت داشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش
تحویل کدتحویل کالاتوسط خریداربه فروشنده، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می شود.
چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید به صفحه حل اختلاف در بخش “حل اختلاف” مراجعه و با انتخاب گزینه ” کالایی را که دریافت کرده ام با شرح ارایه شده در مشخصات مطابقت ندارد” و وارد کردن شماره مرسوله کالا شکایت خود را ثبت کند.

2-3 در صورتی که کالای ثبت شده دارای برخی ویژگیها نباشدمثلاگارانتی آن باگارانتی درج شده درمحصول متفاوت باشد و فروشنده این موضوع را در صفحه فروش عنوان نکرده باشد و خریدار شکایت مطرح کند، هزینه برگشت کالا به عهده فروشنده است و 4 نمره از نمره فروش فروشنده کسر می شود.

3-3چنانچه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل گرفته وکدتحویل کالارابه فروشنده اعلام نماید (ویا توسط شرکت حمل کالا اعلام شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

4-3فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که کالای ارسال شده با مشخصات ذکر شده مطابقت دارد. ممکن است از فروشنده درخواست شود تا گواهی ساخت و تولید سازنده و یا گواهی کیفیت کالا و پیش فاکتور و سایر مستندات دیگر را در صورت شکایت خریدار ارایه نماید.
5-3در صورتی که نقص کالا با معاینه و بازرسی ظاهری کالا، قابل مشاهده بوده و این نقص باعث اختلال در عملکرد دستگاه و استفاده از آن گردد و یا هرگونه سند معتبری دال بر عدم مطابقت کالا ، با سفارش داده شده باشد، این کالا غیر منطبق با سفارش خریدار در نظر گرفته می شود. مطابقت نداشتن شامل موارد زیر می گردد:

  • کالایی را که خریدار دریافت می کند، به طور کامل با سفارش داده شده مطابقت نداشته باشد.
  • خریدار کالای نو و آکبند سفارش داده ، اما کالای دست دوم برای او ارسال شده است.
  • کالای ارسالی به خریدار جعلی باشد.
  • تعداد و کمیت کالای ارسالی، از تعداد سفارش داده شده خریدار کمتر باشد.
  • کالای تحویل گرفته شده ناقص باشد، مثلا بخشی از آن مفقود شده باشد.

6-3شکایت مربوط به مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، درصورتی که نقص کالا در صفحه فروش ذکر شده باشدپذیرفته نخواهد شد، لذابادقت توضیحات محصول راقبل ازخریدمطالعه فرمائید.

7-3خریدار ملزم به ارایه دلیل مناسب، برای اثبات ادعای خود مبنی بر مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش می باشد. چنانچه خریدار موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از ادله برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود. خریدار تنها در صورت رای بخش حل اختلاف مبنی بر مرجوع شدن کالا، می تواند کالا را برگشت دهد و مسئولیت مرجوع کردن کالا به فروشنده بدون هماهنگی با بخش حل اختلاف بر عهده خریدار می باشد.

8-3فروشنده نیز باید دلیل خود را، برای رد ادعای خریدار در مورد مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، ارایه نماید. چنانچه فروشنده موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از دلایل برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود . در مواردی که کالای ارسالی باید مرجوع شود، فروشنده ملزم به ارایه آدرس درست برای مرجوع شدن آن می باشد. چنانچه کالای مرجوع شده به دلیل ثبت آدرس نادرست توسط فروشنده، به مقصد نرسد، به این معنا خواهد بود که فروشنده از حق خود برای مرجوع شدن کالا چشم پوشی کرده و موافقت می کند که مبلغ مبادله، به خریدار مسترد گردد.

4-تاخیر و یا کوتاهی در تحویل کالا
1-4پس از این که خریدار مبلغ قرارداد را به حساب دیجی باتری واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده ظرف مدت  مشخص شده درصفحه محصول می باشد. ممکن است بنا به دلایل خارج از اراده شامل جنگ ، سیل، زلزله و یا فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا ارسال آن را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند. اما در صورت عدم توافق ، سایت دیجی باتری با توجه به قوانین زیر تصمیم گیری خواهد کرد.

  • چنانچه فروشنده کالای مورد نظر را به شرکت حمل و نقل تحویل نداده باشد، معامله فسخ خواهد گردید و فروشنده مسئول پذیرش عواقب فسخ این قرارداد می باشد.
  • چنانچه فروشنده کالای سفارش داده شده را ارسال کرده، اما هنگام حمل مفقود شده باشد، فروشنده مسئول گم شدن آن بوده و می بایست شخصا با شرکت حمل کننده طرف قرارداد، مذاکره و نسبت به دریافت وجه کالا از بیمه شرکت حمل طرف قرارداد اقدام نماید.
  • چنانچه فروشنده اثبات نماید که شرکت حمل طرف قرارداد، کالا را در محل مورد نظر تحویل داده، اما شخص ثالثی اقدام به تحویل گرفتن آن نموده و خریدار از این موضوع با خبر نشده باشد، کالای ارسالی به منزله تحویل شده تلقی خواهد شد.

2-4فروشنده پس از ارسال باید خریدار را از وضعیت حمل کالا مطلع گرداند و همچنین باید اسناد مرتبط با ارسال کالا شامل رسید، بارنامه و یا کد رهگیری مرسوله را در اختیار سایت دیجی باتری قرار دهد.

5-مدارک مورد نیاز در هنگام بروز اختلافات
1-5طرف زیان دیده، ملزم به ارایه اسناد محکمه پسند برای اثبات ادعای خود می باشد. سایت دیجی باتری برای به دست آوردن ادله مناسب، از دو طرف درخواست می کند تا مدارک اثبات کننده ادعای خود را ارایه نمایند. خریدار و فروشنده قبول می نمایند که سایت دیجی باتری دارای نقش تعیین کننده در پذیرش و یا عدم پذیرش اسناد ارایه شده خواهد بود.
2-5چنانچه مدارک ارایه شده، ارتباطی با ادعای مطرح شده نداشته باشند، سایت دیجی باتری دارای این حق می باشد که بنابه صلاحدید خود تصمیم مناسب را اتخاذ کند.
3-5چنانچه مدارک ارایه شده توسط دو طرف، کامل نباشد، سایت دیجی باتری دارای این حق می باشد که مستندات محکمه پسند دیگری را جهت اثبات ادعای هر یک از طرفین مطالبه نماید.

حمایت از فروشندگان
دیجی باتری با در نظر گرفتن شرایط، فروشندگان را در برابر طرح شکایت و درخواست بازگرداندن وجه به دلیل عدم دریافت کالا مورد حمایت قرار می دهد.

تبصره 3 -دیجی باتری از کل مبلغ دریافتی ثبت‌ شده به نام فروشنده حمایت نموده و در این مورد محدودیتی از نظر تعداد آن وجود ندارد.
تبصره 4 -فروشنده باید واجد تمامی شرایط زیر باشد تا مشمول حمایت‌های سایت قرار گیرد:
1- کالا را در مدت زمان تعیین شده و به نشانی خریدار که در سایت ثبت شده است ارسال کرده باشد.
2- کالا با شرکت های حمل کننده مورد تایید دیجی باتری ارسال شود و دارای رسید، بارنامه و کد رهگیری معتبر باشد.
3- مدارک مورد نیاز سایت را در مهلت مقرر ارایه کند.

تبصره 5 -تحویل کالا به خریدار، با ارایه سند تحویل کالا که شامل موارد زیر باشد اثبات می‌گردد:
1- شماره بارکد قبض ارسال کالا یا کد رهگیری مرسوله
2- تعداد و مشخصات کالا
3- تاریخ تحویل کالا
4- نشانی گیرنده کالا
5- درج کدتحویل کالای اخذشده ازخریدار که مبنی بر دریافت کالا توسط خریداراست.

تبصره 6 -فروشنده موظف خواهد بود ظرف مدت زمان مشخص شده درصفحه محصول خود در سایت ، نسبت به ارسال کالا و ثبت بارنامه در سایت اقدام نماید. در غیر این صورت سایت معامله را فسخ و وجه واریزی خریدار را مسترد می گرداند.

تبصره 7 -موارد ذیل مشمول حمایت نخواهند بود :
1- معاملات مربوط به کالاهای غیرمجاز
2- معاملاتی که خارج از سایت دیجی باتری انجام شده است.

6-مرجوع شدن کالا
1-6خریدار و فروشنده می توانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر مذاکره کرده و به توافق برسند. در این گونه موارد، کالای مرجوع شده باید با همان شرایطی که تحویل گرفته شده، مرجوع گردد.
2-6چنانچه خریدار کالایی را مرجوع می کند، باید از شرکت های حمل مورد تایید دیجی باتری برای ارسال آن استفاده کند. همچنین خریدار باید تمام اطلاعات و جزییات مرتبط با حمل کالا را از طریق سایت ارایه نماید. چنانچه خریدار نتواند اطلاعات مورد نیاز برای رهگیری کالا ارایه نماید ، مرجوع گشتن کالا بی اعتبار گردیده و مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
3-6چنانچه خریدار و فروشنده نتوانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر به توافق برسند، حل اختلاف را به دیجی باتری برای صدور رای نهایی ارجاع می دهند. در این صورت در مورد مرجوع شدن کالا رای دیجی باتری لازم الاجرا است.

7- آزادسازی مبلغ قرارداد
هنگام به وجود آمدن اختلافی بین خریدار و فروشنده و ارجاع آن به سایت، هر دو طرف می پذیرند که سایت طبق قوانین موجود دارای حق تصمیم گیری در مورد آزادسازی بخشی و یا تمامی مبلغ مبادله برای هر دوطرف و یا تنها یک طرف منازعه می باشد. چنانچه سایت دیجی باتری تصمیم بگیرد که خریدار باید کالای مورد نظر را مرجوع کند، خریدار 48 ساعت فرصت دارد تا کالا را طبق شرایط تحویل گرفته شده مرجوع کند، اگر خریدار از مرجوع کردن آن ظرف این مدت امتناع ورزد، سایت دیجی باتری مبلغ معامله را به حساب فروشنده واریز می نماید.

8- محدودیت های زمانی
1-8هنگام دریافت شکایت، سایت دیجی باتری بلافاصله خریدار و فروشنده را از آن با خبر می گرداند.
2-8هر دوطرف خریدار و فروشنده، باید مدارک خود را برای اثبات ادعای طرح شده و یا رد آن، ظرف مدت 72 ساعت پس از اطلاع رسانی سایت در مورد شکایت مطرح شده، ارایه کنند. چنانچه خریدار و یا فروشنده ظرف مدت زمان مشخص شده، موفق به ارایه تمام و یا بخشی از مدارک نشوند، سایت دیجی باتری می تواند تصمیم خود را با توجه به مدارک ارایه شده تا آن لحظه اتخاذ کند.
3-8چنانچه بررسی شکایت مطرح شده ، نیازمند زمان بیشتری باشد، سایت دیجی باتری ظرف مدت یک هفته کاری پس از دریافت شکایت ، تصمیم مناسب را اتخاذ می نماید.
4-8چنانچه خریدار و فروشنده برای مرجوع شدن کالا با یکدیگر به توافق رسیده باشند، فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی را نسبت به عدم دریافت کالا و یا مغایرت داشتن کالا با کالایی که فروخته است، ندارد.
5-8چنانچه گروه حل اختلاف رای به مرجوع شدن کالا به فروشنده داده باشد، در صورتی که فروشنده مدعی باشد که خریدار کالا را معیوب کرده و یا در آن تغییری ایجاد کرده است و با کالایی که برای خریدار ارسال کرده است، مغایرت دارد، تنها 24 ساعت پس از دریافت کالا فرصت دارد تا با ارایه رسید معتبر شکایت خود را مطرح کند.
6-8.اگر فروشنده حداکثر تا 5 روز پس از ثبت بارنامه در بخش حل اختلاف توسط خریدار، دریافت یا عدم دریافت کالا را به اطلاع دیجی باتری نرساند، سایت دیجی باتری عدم اطلاع رسانی فروشنده را به منزله دریافت نمودن و تایید کالا در نظر می گیرد و مختار است مبلغ پرداختی را به حساب خریدار واریز کند.