پاسخ پرسش های پرتکرار

پنل پروموشنهای فروشندگان

سرویس تخفیف های هوشمند

امور مالی و مسائل حقوقی

ارسال توسط فروشنده

کالاهای ممنوعه

نظارت و پایش

ثبت نام وداشبورد فروشندگان

برای فروشنده شدن در دیجی‌باتری فقط کافیست به کامپیوتر و اینترنت دسترسی داشته باشید، کالای تان آماده فروش باشد، ابتدابعنوان مشتری درسایت ثبت نام نمائید.

ویدئوی آموزشی ثبت نام درسایت دیجی باتری

اگر به‌عنوان شخص حقیقی ثبت نام کرده‌اید شماره شبا باید به‌نام صاحب پنل باشد.

در‌صورتی‌که ثبت نام شما حقوقی بوده است شماره شبا باید به‌نام شرکت باشد.

برای فروشندگان حقوقی، نام شرکت در پنل یا قرارداد باید دقیقا مطابق با نام شرکت در روزنامه رسمی و گواهی ارزش افزوده بوده و شماره شبای فروشنده نیز باید کاملا مطابق با این دو مورد باشد. برای مثال اگر نام پنل فروشنده ای در پنل “نوین بام ایران” بوده ولی در گواهی ارزش افزوده یا روزنامه رسمی “نوین بام” باشد، امکان واریز وجه به شماره شبا تحت نامهای “نوین بام ایران” و “نوین بام” به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

برای ثبت شماره شبا حتما از کامپیوتر و ترجیحا از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید.

به این نکته توجه کنید که اگر شماره شبا اشتباه باشد، واریزی شما با تاخیر انجام خواهد شد.

ثبت نام با موبایل ممکن است اطلاعات وارد شده را جا به جا ارسال کند.

روی لینک زیر کلیک کرده و مراحل ثبت‌نام در مرکز فروشندگان دیجی‌باتری را مشاهده کنید.

مرکز فروشندگان

1- آدرس ایمیل

2- برای فروشنده‌ی حقیقی:

2-1- تصویر کارت ملی

2-2- تصویر گواهی ارزش افزوده معتبر (اگر مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستید).

3- برای فروشنده‌ی حقوقی:

3-1- شماره‌ی ثبت

3-2-شناسه‌ی ملی

3-3- کد اقتصادی

3-4- تصویر گواهی ارزش افزوده‌ی معتبر

3-5-تصویر پشت و روی کارت ملی همه‌ی صاحبان حق امضاء در قالب یک عکس در کنار هم

3-6-تصویر روزنامه‌ی رسمی

4- شماره شبا حساب بانکی (به نام شخص یا شرکت ثبت‌نام کننده)

5- آدرس: این نشانی به‌عنوان آدرس فروشگاه شما شناخته می‌شود.

6- شماره تلفن همراه جهت دریافت کد تایید ثبت نام.

برای فروشنده شدن در سایت دیجی‌باتری رعایت یک سری از قوانین الزامی است که در مقاله‌ای باعنوان قوانین و مقررات فروش  جمع آوری شده است. برای اطلاع از قوانین فروش در سایت دیجی‌باتری، حتما قوانین و مقررات فروش را به دقت مطالعه کنید.

برای اصلاح مشخصاتتان «فرم تغییرات در پنل فروشندگان دیجی‌باتری» را ازقسمت تماس باماتکمیل کنید.

در صورت امکان اطلاعات مورد نظر شما ویرایش خواهد شد.

در صفحه‌ی اول پنل فروشندگان، داشبورد عملکردی وجود دارد تا فروشندگان را در ارتباط با اطلاعات مهمی که در لحظه به آن‌ها نیاز دارند، راهنمایی کند. در توضیحات تکمیلی می‌توانید با راهنمای کار با داشبورد پنل فروشندگان آشنا شوید.

جهت آشایی با داشبورد پنل فروشندگان ویدئو راهنمای کار با داشبورد پنل فروشندگان را مطالعه کنید.

به فروشندگانی که با رعایت قوانین و استانداردهای دیجی‌کالا از عملکردی با کیفیت بالا برخوردار باشند، نشانی تعلق خواهد گرفت که خریداران با مشاهده آن می‌توانند با اطمینان از فروشنده خرید کنند. در حال حاضر دو نشان برای فروشندگان موفق در دیجی‌باتری تعریف شده است: نشان فروشنده منتخب و نشان فروشنده رسمی جهت اطلاع از نشان‌های موجود برای فروشندگان و نحوه‌ی دریافت یا درخواست آن‌ها به مقاله‌ی نشان‌های فروشندگان موفق در دیجی‌باتری مراجعه کنید.

 نشان‌های فروشندگان موفق در دیجی‌باتری

برای پیدا کردن Seller ID یا همان کد فروشنده مراحل زیر را طی کنید:

 • داخل پنل فروشندگان قسمت بالای صفحه سمت راست ، عدد نوشته شده در کادرکد فروشنده،همان Seller ID شماست.

بله، تمامی اشخاص حقوقی باید برگه‌ی مالیات بر ارزش افزوده‌شان را ارائه دهند.

برگه مالیات باید حداقل دو ماه اعتبار داشته باشد.

برای ثبت‌نام در مرکز فروشندگان بهتر است از سیستم عامل ویندوز (windows) و مرورگرگوگل کروم (Google Chrome) استفاده کنید.

بله، شما می‌توانیدبامشخصکردنموجودی کالای خوددر پنل فروشندگان اقدام به فروش کالای خود نمایید.

برای دیدن لیست اقلام ممنوعه حتما مقاله‌ی «کالاهایی که در دیجی‌باتری نمی‌توان فروخت» را مطالعه کنید.

هرچه از فروشگاه شما بیشتر بازدید شود، شانس شما برای فروش محصولاتتان بیشتر خواهد بود. سایت دیجی باتری با استفاده از چند روش مختلف برای فروشگاه ها بازاریابی می کند.
سایت این امکان را به صفحات فروشگاه های دیجی باتری می دهد تا توسط موتورهای جستجوگر، جستجو شوند. دیجی باتری محل نمایش فروشگاه شما در صفحات موتورهای جستجو را ضمانت ننموده، اما کمک می کند تا صفحات فروشگاه شما راحت تر ردیابی شوند.
در اینجا به بررسی چندین روش تقریبا ساده و کم هزینه برای توسعه فروش خود می پردازیم.

عنوان مناسب برای کالای خود انتخاب کنید
در عنوان کالا از کلمات کلیدی که خریداران برای جستجو استفاده می کنند و کلماتی ساده و توصیف کننده استفاده نمایید. همیشه املای کلمات خود را چک نمایید. عنوان کالای انتخابی شما به کاربران برای پیدا کردن فروشگاه و کالای شما در سایت کمک نموده و در واقع دروازه ورود به فروشگاه تان خواهد بود.

کالای خود را با جزییات شرح دهید
یک شرح خوب، یک توصیف مختصر، منظم و ساده می باشد. جزییات کالا با توجه به نوع آن، شامل وضعیت کالا و سایر ویژگی های کالا می باشد. با ذکر دقیق و درج جزییات کامل، باعث می شوید تا سوء تفاهم برای خریدار به وجود نیاید و انتظار دیگری از کالای خریداری شده نداشته باشد.

عکس کالای خود را قرار دهید
ارزش یک تصویر می تواند از هزاران کلمه بیشتر باشد. از عکس های واضح، با نور مناسب و زوایای مختلف استفاده کنید تا به درستی کالای شما را نمایش دهد. از نور پردازی مناسب و یک پشت زمینه روشن استفاده کنید تا بتوانید کالایتان را بهتر نمایش داده و برای کالاهای دست دوم از عکس های استوک و اینترنتی که مربوط به کالای شما نیستند استفاده نکنید. همینطور عکس های مختلف از تمام زوایا و بخش های مختلف کالا به صورت واضح بگیرید تا هنگام بروز مشکل، به عنوان مدرک در اختیار سایت باشد. می توانید حداکثر 5 عکس مختلف از کالای خود را در سایت دیجی باتری قرار دهید.

کالای خود را همیشه در زمان تعیین شده ارسال کنید
همواره پیش از 36 ساعت کالای سفارش داده شده را ارسال کنید. زیرا باعث می شود تا خریداران بیشتری جذب کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

برای ارسال کالا مسئولیت پذیر و بانظم باشید
کالا را با دقت بسته بندی کنید. از روش هایی برای ارسال کالا استفاده کنید تا بتوان کالای ارسال شده را رهگیری کرد. توصیه دیجی باتری ارسال کالا با شرکت های معتبر حمل کالا و دارای رسید و کد رهگیری می باشد. این شرکت ها هنگام تحویل کالا به خریدار، سندی جهت تایید دریافت کالا دارند. کد رهگیری مرسولات باعث می شود، خریدار بتواند در هر لحظه از محل مرسوله خود مطلع شود. همچنین سند تایید دریافت کالا، فروشنده را از رسیدن کالا به دست خریدار مطمئن می کند.


بارنامه یا کد رهگیری را در سریع ترین زمان ممکن ثبت کنید
پس از ارسال کالا حتما کد رهگیری یا بارنامه ارسال کالا را در سایت وارد نمایید. اگر محصول را به موقع نمی توانید ارسال کنید حتما سایت و مشتری را با خبر سازید. ارتباط مناسب با خریدارن باعث می شود تا فیدبک مثبت به شما بدهند.


از پنل فروشندگان دیجی باتری من برای پیگیری های فروش استفاده نمایید
صفحه داشبوردفروشندگان مانند دفتر فروش شما می باشد که از طریق آن می توانید تمام فعالیت های فروش خود را پیگیری نمایید. به راحتی می توانید بر روی سفارش ها کلیک نموده تا تمام جزییات مربوط به فروش کالاها نمایش داده شود. این اطلاعات شامل کالاهای شما، آدرس ارسال مشتریان، و همچنین مدیریت اطلاعات شخصی شما می باشد.

همیشه از آدرس اینترنتی فروشگاه دیجی باتری خود اطلاع داشته باشید
سایت دیجی باتری یک آدرس اینترنتی برای فروشگاه شما ایجاد می نماید، مطمئن شوید که آنرا می دانید. شما به این آدرس اینترنتی برای ساختن لینک به فروشگاهتان نیاز دارید. توسط این لینک مشتریان شما از طریق اینترنت و با یک کلیک می توانند مستقیما به فروشگاه شما دسترسی پیدا کنند.

از امکاناتی که ابزارهای دیجی باتری در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید
هنگامی که سایت دیجی باتری به صورت رایگان به شما امکان استفاده از ایجاد فروشگاه و بارگذاری تعداد نامحدود کالا را پیشنهاد می دهد، حداکثر بهره را از آن ببرید.

از روش فروش مزایده نیز علاوه بر روش عادی فروش حتما استفاده نمایید
از روش فروش به صورت مزایده نیز در فروشگاه خود استفاده نموده و در حقیقت علاوه بر فروش معمولی حتما از روش مزایده نیز استفاده نمایید زیرا کالاهایی که به صورت مزایده در سایت ثبت می شوند بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرند.

بر روی وب سایت و وبلاگ خود لینک ورود به فروشگاه دیجی باتری خود را قرار دهید
درصورتی که وبسایت و یا وبلاگ دارید، وب سایت یا وبلاگ خود را با استفاده از لینک به فروشگاه دیجی باتری متصل نمایید. با ساختن لینک ممکن است مشتریان بر روی فروشگاه شما کلیک کنند.

از آدرس اینترنتی فروشگاه خود در سایت ها و اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی استفاده کنید
معرفی فروشگاه دیجی باتری خود در شبکه های اجتماعی می تواند یکی از مفیدترین روش های بازاریابی برای شما باشد.

آدرس اینترنتی فروشگاه دیجی باتری تان را به آگهی های تبلیغاتی خود اضافه کنید
آدرس های اینترنتی در روزنامه ها، مجلات و آگهی های تبلیغاتی که روزانه توسط میلیون ها نفر دیده می شوند می تواند موثرترین راه تبلیغ و توسعه فروشگاه تان باشد.

همواره فروشگاه خود را به روز نگه دارید
تنها کالاهایی را در فروشگاه خود قرار دهید که در مالکیت شما باشد و نیاز به آماده سازی آنها نباشد. اگر کالایی خارج از سایت دیجی باتری فروش رفت، سریعا آن را از روی سایت حذف کنید.

پیش از قیمت گذاری، کالای خود را با سایر نمونه های مشابه مقایسه کنید
اگر محصول شما ظرف مدت 15 روز فروش نرفت، قیمت خود را بررسی کنید تا قیمت مناسب تری برای آن بگذارید.

به صورت داوطلبانه کالا را مرجوع کنید
اگر خریدار در قسمت حل اختلاف مشکلی را مطرح می کند و واقعا حق با او است، قبل از اینکه شکایت بکند، از او بخواهید کالا را مرجوع کند. این امر باعث افزایش اعتماد مشتریان به شما می شود. شما به عنوان فروشنده در سایت دیجی باتری، مسئول مدیریت مرجوع شدن کالایی هستید که با مشخصات ذکر شده مطابقت ندارد، یا اینکه معیوب است و یا اینکه آسیب دیده است. پس در زمان مناسب باید با خریدار بر سر مرجوع شدن آن به توافق برسید.

بخش راهنما و سوالات متداول را به دقت مطالعه کنید
می توانید از این روش جواب بسیاری از سوالات خود را بگیرید. همینطور می توانید از طریق بخش پشتیبانی اعضا، سایر سوالات و یا پیشنهادات و انتقادات خود را با سایت مطرح کنید.

فروشندگانی که قصد دارند به هر دلیلی مانند سفر و … فروشگاه خود را برای مدتی تعطیل کنند، می توانند وارد حساب کاربری خود شوند. سپس در قسمت پیشخوان دیجی باتری / تنظیمات/تنظیمات فروشگاه / تعطیلات، تاریخ مسافرت خود را ثبت نمایند. در این مدت کاربران می توانند کالای شما را خریداری کنند و به ایشان اطلاع داده می شود که زمان ارسال کالا پس از پایان تعطیلات فروشگاه است. فروشنده نیز باید پس از تاریخ تعیین شده کالا را برایشان ارسال کند.
دقت کنید که در این تاریخ کالاهایی که به صورت مزایده ثبت شده اند طبق روند عادی به فروش می رسند و این تاریخ شامل مزایدات نمی شود.

با ثبت این تاریخ، در حالی که امکان خرید وجود دارد، این پیام نشان داده می شود:
فروشنده این کالا تا تاریخ … امکان ارسال کالا را ندارد. شما می توانید کالا را خریداری نمایید و فروشنده پس از تاریخ فوق کالا را برای شما ارسال خواهد کرد.

نکته:
فروشندگانی که برای فروشگاه خود تعطیلات اعلام نمی کنند، مهلت ارسال کالاهای فروخته شده آنها طبق روال عادی 36 ساعت از لحظه فروش رفتن کالا محاسبه می شود، البته روزهای تعطیل رسمی جزو این 36 ساعت محاسبه نمی شوند.
به عنوان مثال چنانچه خریداری کالایی را در تاریخ 28 اسفند 94 روز 5 شنبه خریداری کند، مهلت ارسال فروشنده تا روز بعد از تعطیلات رسمی نوروز خواهد بود و در نتیجه فروشنده می تواند کالای فروخته شده را در روز پنجم فروردین 95 ارسال کند.

یك ابزار مهم برای تسهیل امر خرید و فروش اعضای دیجی باتری به‌صورت مطمئن و موثر می‌باشد. صفحه پیام‌های من، صفحه‌ای است كه در آن پیام‌های ایمن و مرتبط با خود را كه از سایت دیجی باتری و یا سایر اعضای سایت دریافت كرده‌اید، قرار گرفته است. آیکن پاکت نامه در بالای تمام صفحات سایت نمایانگر پیغام هایی است که شما دریافت کردید.پیام‌ها حاوی اطلاعاتی نظیر موارد ذكر شده در زیر می‌باشند:
  

  پیام های مهم از طرف دیجی باتری که لازم است سریعا به آن توجه كنید
  

  ارتباطات بین اعضای سایت: مواردی مانند سوال در مورد کالاها
  

  پاسخ‌های بخش پشتیبانی به درخواست های کاربران

“پیام‌های من” به شما كمك می‌كند تا حساب خود را بهتر مدیریت کنید بنابراین همواره پیام‌های خود را چك كنید.
الف) پیامهای دریافتی: کلیه پیام های دریافت شده از مدیریت سایت و یا کاربران
ب) پیامهای حذف شده: مثل Trash میل باکس عمل نموده و چنانچه نیاز به بازگرداندن پیام حذف شده ایی داشته باشید، از این قسمت می توانید استفاده کنید.
پ) مدیریت پوشه: به شما این امکان را می دهد تا مثلا برای هر کاربری که با شما در ارتباط می باشد یک پوشه ایجاد نموده و پیام های دریافتی از وی را در آن پوشه ذخیره نمایید. در صورت نیاز به حذف و یا ویرایش پوشه می توانید بر روی حذف و یا ویرایش کلیک کنید.
ت) پوشه های من: نام تمام پوشه های ایجاد شده توسط شما را نشان داده است.

1-امکان داشتن فروشگاه بدون محدودیت زمانی

2-صرفه جویی درهزینه تبلیغات

3-خریدانواع برندهای باتری ازصاحبین برندوبنکداران بصورت مستقیم

4-امکان مقایسه باتریها ویافتن راحت باتری مناسب

5-امکان فروش باتری خودبه دیگرفروشندگان باتری

6-فروش باتری به باتریسازان وتعمیرکاران خودرو

7-فروش باتری به مالکین خودرو

8-بالابردن آمارفروش خودبدلیل تبلیغات گسترده دیجی باتری

9-امکان فروش باتری فرسوده وسایرباتریهاازطریق مزایده

این ایرادبدلیل ثبت اشتباه موجودی کالا است.

مثلااگرموجودی باتری شمادرقسمت موجودی کل 100 عدداست ، وشما عددشناسه (همان موجودی کالا) رابرای قیمت بدون داغی 90 عدد درنظرگرفته اید، فقط 10 عددباتری دیگردرموجودی باتری شماوجودداردکه میتوانیدبه شناسه(موجودی) باتری بادریافت داغی اختصاص دهیدواگرعددی بزرکتراز10 رابرای آن درنظربگیرید؛ خطای SUK برای شماظاهرمیشودکه شماجمع موجودی هردوقیمت راا صلاح نمائید که مجموع آنهاباعددموجودی کل برابرگردد.

قوانین ومقررات

برای قیمت‌گذاری و فروش محصولات علاوه بر تایید قراداد، دیدن مطالب بخش آموزشی ضروری است، پس از آموزش و تایید قرارداد، دسترسی شما به پنل کامل شده و امکان درج تنوع و قیمت‌گذاری خواهید داشت.

جهت فسخ قرارداد باید مراحل زیر را طی کنید:

1- با مراجعه به پنل فروشندگان همه‌ی محصولاتتان را غیر فعال کنید.

2- اگر سفارشی دارید همچون تعهدات گذشته در زمان مقرر ارسال کنید.

3-سپس برای درخواست اتمام همکاری و فسخ قرارداد، فرم تماس با ما، واحدپشتیبانی فروشندگان راانتخاب ودرخواست خودراثبت کنید. نتیجه درخواست توسط تیم مربوطه برای شماارسال خواهدشد.

امکان تغییر قرارداد وجود ندارد، در‌صورتی که تمایل به تغییر ماهیت قرارداد دارید باید مجددا با عنوان جدید ثبت نام کرده و با انتقال کلیه‌ی کالاها به پنل جدیدتان (مطابق با عکس)، فعالیت خود را با ماهیت جدیدتان آغاز کنید.

لطفا توجه داشته باشید که با همان ایمیل پنل قبلی نمی توانید ثبت نام کنید و نیاز به ایمیل جدید دارید.

در صورت تمایل به ثبت‌نام مجدد و تغییر ماهیت قراداد بار دیگر در مرکز فروشندگان دیجی‌باتری ثبت نام کنید.

به عهده خریدار است. خریدار علاوه بر وجه خرید کالا، هزینه حمل کالا را باید پرداخت نماید.
روش کار به این صورت است که ابتدا خریدار “مبلغ قابل پرداخت” کالا را به حساب دیجی باتری واریز می کند،  پس ازخریدهزینه بارمحاسبه وبه خریداراعلام میگرددوبصورت پس کرایه یاواریزبحساب سایت انجام میگیرد.

توضیحات کلی در مورد آشنایی با فعالیت سایت

خدمات معاملاتی و بازرگانی وب سایت دیجی باتری به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول فروشندگان که به عنوان عرضه کننده فعالیت می نمایند و بخش دوم خریداران که با استفاده از خدمات سایت دیجی باتری ، محصولات عرضه شده را خریداری می نمایند. خدمات مدیریت مالی و حسابداری سایت توسط واحد مالی حمایت می گردد، تا بتوانیم محیطی امن برای تجارت شما ایجاد نموده و همچنین میزان سود دهی افراد در معاملات را افزایش داده و از حقوق خریدار و فروشنده محافظت نماییم.

با توجه به اینکه تمام باتریهای موجود در فروشگاه باتری کالا دارای ضمانت میباشند و ضمانت باتری وکالاها توسط کارخانه تولید کننده انجام میشود که همگی شناخته شده هستند , فروشگاه دیجی باتری فقط 24 ساعت مهلت تست برای باتریهای فروخته شده در نظر گرفته است و پس از گذشت این زمان ؛ودر صورت وجود خرابی در باتری یاکالا ها شرکت گارانتی کننده مسئولیت ضمانت را به عهده دارد و مسولیتی به عهده دیجی باتری نمیباشد.
چنانچه در یک معامله، اختلافی بین خریدار و فروشنده به وجود آید، دو طرف برای حل اختلاف به مذاکره با یکدیگر فراخوانده می شوند. درصورت درخواست هریک از طرفین، سایت نیز برای رسیدن به یک تفاهم طرفین را یاری خواهد کرد. با این وجود، چنانچه یک هفته پس از طرح شکایت و یا 7 روز پس از درخواست برای استرداد مبلغ مبادله، همچنان دو طرف به توافقی نرسیده باشند، موضوع برای تصمیم گیری به خود سایت ارجاع داده شده سپس از طرفین درخواست می شود تا مدارک خود را ارایه نمایند. طرفین موظف خواهند بود که برای رسیدگی به موارد اختلاف، تابع قوانین سایت باشند. موافقت طرفین بدین معنا می باشد که سایت دیجی باتری با توجه به نقش خود و بر پایه قوانین سایت، حق تصمیم گیری برای حل اختلاف به وجود آمده را دارا می باشد. سایت مسئولیتی در قبال حل اختلاف در خارج از این چهارچوب تعیین شده نخواهد داشت.

تبصره 1- در صورتی که قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی، در مورد حل یک اختلاف را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.
این قوانین شامل فعالیت های غیر قانونی اعضاء نبوده و در صورتی که محصولی برخلاف قوانین و مقررات به فروش برسد، سایت دیجی باتری حق لغو و یا تعلیق هر معامله ای را برای خود محفوظ داشته و طبق توافق نامه میتواند حساب کاربری اشخاص خاطی را مسدود نماید.

کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد. هنگام مرجوع شدن کالا، آدرس تحویل فروشنده، همان آدرسی که در حساب کاربری ذکر شده، در نظر گرفته خواهد شد.

مسئولیت ارسال کالا جهت تحویل به خریدار، به عهده فروشنده خواهد بود و خطر مفقود شدن یا صدمه دیدن کالا پس از تحویل بر عهده خریدار می باشد در خصوص ارسالات با باربری یاپست، زمان اعلامی تحویل کالا به باربری یا پست است. بنابراین تاخیری اگر به ندرت در تحویل کالا به مشتری براثرمشکلات ناخواسته درباربری اتفاق بیفتد دیجی باتری دراین خصوص مسئولیتی نداشته و فقط مسئولیت این را دارد با توجه به تکمیل شدن فرایندخرید ؛ طی زمان اعلامی آن را به باربری یا.. تحویل دهد.

ممکن است خریدار از خرید کالا صرف نظر نموده و خواهان استرداد مبلغ مبادله، پیش از اقدام فروشنده برای ارسال کالا باشد. در این گونه موارد چنانچه فروشنده همچنان (علی رغم لغو معامله توسط خریدار)به ارسال کالا مبادرت ورزد، مسئولیت و عواقب ارسال کالا به عهده فروشنده بوده و خریدار ملزم به تحویل گرفتن کالا نخواهد بود. چنانچه پیش از لغو معامله توسط خریدار، فروشنده اقدام به ارسال کالا کرده و در این مورد، هنوز خریدار را مطلع نکرده باشد، با توجه به قوانین و مقررات سایت درخواست لغو مبادله و استرداد مبلغ آن، توسط خریدار منتفی خواهد بود.


1-3 مطابقت داشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش
تحویل کدتحویل کالاتوسط خریداربه فروشنده، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می شود.
چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید به صفحه حل اختلاف در بخش “حل اختلاف” مراجعه و با انتخاب گزینه ” کالایی را که دریافت کرده ام با شرح ارایه شده در مشخصات مطابقت ندارد” و وارد کردن شماره مرسوله کالا شکایت خود را ثبت کند.2-3 در صورتی که کالای ثبت شده دارای برخی ویژگیها نباشدمثلاگارانتی آن باگارانتی درج شده درمحصول متفاوت باشد و فروشنده این موضوع را در صفحه فروش عنوان نکرده باشد و خریدار شکایت مطرح کند، هزینه برگشت کالا به عهده فروشنده است و 4 نمره از نمره فروش فروشنده کسر می شود.


3-3چنانچه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل گرفته وکدتحویل کالارابه فروشنده اعلام نماید (ویا توسط شرکت حمل کالا اعلام شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.


4-3فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که کالای ارسال شده با مشخصات ذکر شده مطابقت دارد. ممکن است از فروشنده درخواست شود تا گواهی ساخت و تولید سازنده و یا گواهی کیفیت کالا و پیش فاکتور و سایر مستندات دیگر را در صورت شکایت خریدار ارایه نماید.
5-3در صورتی که نقص کالا با معاینه و بازرسی ظاهری کالا، قابل مشاهده بوده و این نقص باعث اختلال در عملکرد دستگاه و استفاده از آن گردد و یا هرگونه سند معتبری دال بر عدم مطابقت کالا ، با سفارش داده شده باشد، این کالا غیر منطبق با سفارش خریدار در نظر گرفته می شود. مطابقت نداشتن شامل موارد زیر می گردد:

 • کالایی را که خریدار دریافت می کند، به طور کامل با سفارش داده شده مطابقت نداشته باشد.
 • خریدار کالای نو و آکبند سفارش داده ، اما کالای دست دوم برای او ارسال شده است.
 • کالای ارسالی به خریدار جعلی باشد.
 • تعداد و کمیت کالای ارسالی، از تعداد سفارش داده شده خریدار کمتر باشد.
 • کالای تحویل گرفته شده ناقص باشد، مثلا بخشی از آن مفقود شده باشد.6-3شکایت مربوط به مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، درصورتی که نقص کالا در صفحه فروش ذکر شده باشدپذیرفته نخواهد شد، لذابادقت توضیحات محصول راقبل ازخریدمطالعه فرمائید.


7-3خریدار ملزم به ارایه دلیل مناسب، برای اثبات ادعای خود مبنی بر مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش می باشد. چنانچه خریدار موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از ادله برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود. خریدار تنها در صورت رای بخش حل اختلاف مبنی بر مرجوع شدن کالا، می تواند کالا را برگشت دهد و مسئولیت مرجوع کردن کالا به فروشنده بدون هماهنگی با بخش حل اختلاف بر عهده خریدار می باشد.

8-3فروشنده نیز باید دلیل خود را، برای رد ادعای خریدار در مورد مطابقت نداشتن کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، ارایه نماید. چنانچه فروشنده موفق به جمع آوری و ارایه تمام و یا بخشی از دلایل برای اثبات ادعای خود نگردد، سایت با توجه به مدارک ارایه شده موجود، تصمیم گیری خواهد نمود . در مواردی که کالای ارسالی باید مرجوع شود، فروشنده ملزم به ارایه آدرس درست برای مرجوع شدن آن می باشد. چنانچه کالای مرجوع شده به دلیل ثبت آدرس نادرست توسط فروشنده، به مقصد نرسد، به این معنا خواهد بود که فروشنده از حق خود برای مرجوع شدن کالا چشم پوشی کرده و موافقت می کند که مبلغ مبادله، به خریدار مسترد گردد.

1-4پس از این که خریدار مبلغ قرارداد را به حساب دیجی باتری واریز نمود، فروشنده ملزم به ارسال آن به مقصد تعیین شده ظرف مدت  مشخص شده درصفحه محصول می باشد. ممکن است بنا به دلایل خارج از اراده شامل جنگ ، سیل، زلزله و یا فورس ماژور، تحویل کالا به خریدار به تاخیر افتاده و یا کالا به دست خریدار نرسد. در این گونه موارد، خریدار و فروشنده می توانند با یکدیگر مذاکره کرده و زمان تحویل کالا را به تعویق انداخته و یا ارسال آن را لغو نموده و مبلغ پرداخت شده را عودت دهند. اما در صورت عدم توافق ، سایت دیجی باتری با توجه به قوانین زیر تصمیم گیری خواهد کرد.

 • چنانچه فروشنده کالای مورد نظر را به شرکت حمل و نقل تحویل نداده باشد، معامله فسخ خواهد گردید و فروشنده مسئول پذیرش عواقب فسخ این قرارداد می باشد.
 • چنانچه فروشنده کالای سفارش داده شده را ارسال کرده، اما هنگام حمل مفقود شده باشد، فروشنده مسئول گم شدن آن بوده و می بایست شخصا با شرکت حمل کننده طرف قرارداد، مذاکره و نسبت به دریافت وجه کالا از بیمه شرکت حمل طرف قرارداد اقدام نماید.
 • چنانچه فروشنده اثبات نماید که شرکت حمل طرف قرارداد، کالا را در محل مورد نظر تحویل داده، اما شخص ثالثی اقدام به تحویل گرفتن آن نموده و خریدار از این موضوع با خبر نشده باشد، کالای ارسالی به منزله تحویل شده تلقی خواهد شد.2-4فروشنده پس از ارسال باید خریدار را از وضعیت حمل کالا مطلع گرداند و همچنین باید اسناد مرتبط با ارسال کالا شامل رسید، بارنامه و یا کد رهگیری مرسوله را در اختیار سایت دیجی باتری قرار دهد.


1-5طرف زیان دیده، ملزم به ارایه اسناد محکمه پسند برای اثبات ادعای خود می باشد. سایت دیجی باتری برای به دست آوردن ادله مناسب، از دو طرف درخواست می کند تا مدارک اثبات کننده ادعای خود را ارایه نمایند. خریدار و فروشنده قبول می نمایند که سایت دیجی باتری دارای نقش تعیین کننده در پذیرش و یا عدم پذیرش اسناد ارایه شده خواهد بود.
2-5چنانچه مدارک ارایه شده، ارتباطی با ادعای مطرح شده نداشته باشند، سایت دیجی باتری دارای این حق می باشد که بنابه صلاحدید خود تصمیم مناسب را اتخاذ کند.
3-5چنانچه مدارک ارایه شده توسط دو طرف، کامل نباشد، سایت دیجی باتری دارای این حق می باشد که مستندات محکمه پسند دیگری را جهت اثبات ادعای هر یک از طرفین مطالبه نماید.حمایت از فروشندگان
دیجی باتری با در نظر گرفتن شرایط، فروشندگان را در برابر طرح شکایت و درخواست بازگرداندن وجه به دلیل عدم دریافت کالا مورد حمایت قرار می دهد.

تبصره 3 -دیجی باتری از کل مبلغ دریافتی ثبت‌ شده به نام فروشنده حمایت نموده و در این مورد محدودیتی از نظر تعداد آن وجود ندارد.
تبصره 4 -فروشنده باید واجد تمامی شرایط زیر باشد تا مشمول حمایت‌های سایت قرار گیرد:
     1- کالا را در مدت زمان تعیین شده و به نشانی خریدار که در سایت ثبت شده است ارسال کرده باشد.
     2- کالا با شرکت های حمل کننده مورد تایید دیجی باتری ارسال شود و دارای رسید، بارنامه و کد رهگیری معتبر باشد.
     3- مدارک مورد نیاز سایت را در مهلت مقرر ارایه کند.
     
تبصره 5 -تحویل کالا به خریدار، با ارایه سند تحویل کالا که شامل موارد زیر باشد اثبات می‌گردد:
     1- شماره بارکد قبض ارسال کالا یا کد رهگیری مرسوله
     2- تعداد و مشخصات کالا
     3- تاریخ تحویل کالا
     4- نشانی گیرنده کالا
     5- درج کدتحویل کالای اخذشده ازخریدار که مبنی بر دریافت کالا توسط خریداراست.

تبصره 6 -فروشنده موظف خواهد بود ظرف مدت زمان مشخص شده درصفحه محصول خود در سایت ، نسبت به ارسال کالا و ثبت بارنامه در سایت اقدام نماید. در غیر این صورت سایت معامله را فسخ و وجه واریزی خریدار را مسترد می گرداند.

تبصره 7 -موارد ذیل مشمول حمایت نخواهند بود :
1- معاملات مربوط به کالاهای غیرمجاز
2- معاملاتی که خارج از سایت دیجی باتری انجام شده است.

1-6خریدار و فروشنده می توانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر مذاکره کرده و به توافق برسند. در این گونه موارد، کالای مرجوع شده باید با همان شرایطی که تحویل گرفته شده، مرجوع گردد.
2-6چنانچه خریدار کالایی را مرجوع می کند، باید از شرکت های حمل مورد تایید دیجی باتری برای ارسال آن استفاده کند. همچنین خریدار باید تمام اطلاعات و جزییات مرتبط با حمل کالا را از طریق سایت ارایه نماید. چنانچه خریدار نتواند اطلاعات مورد نیاز برای رهگیری کالا ارایه نماید ، مرجوع گشتن کالا بی اعتبار گردیده و مبلغ معامله به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
3-6چنانچه خریدار و فروشنده نتوانند بر سر مرجوع شدن کالا و همچنین چگونگی انجام این امر، با یکدیگر به توافق برسند، حل اختلاف را به دیجی باتری برای صدور رای نهایی ارجاع می دهند. در این صورت در مورد مرجوع شدن کالا رای دیجی باتری لازم الاجرا است.

هنگام به وجود آمدن اختلافی بین خریدار و فروشنده و ارجاع آن به سایت، هر دو طرف می پذیرند که سایت طبق قوانین موجود دارای حق تصمیم گیری در مورد آزادسازی بخشی و یا تمامی مبلغ مبادله برای هر دوطرف و یا تنها یک طرف منازعه می باشد. چنانچه سایت دیجی باتری تصمیم بگیرد که خریدار باید کالای مورد نظر را مرجوع کند، خریدار 48 ساعت فرصت دارد تا کالا را طبق شرایط تحویل گرفته شده مرجوع کند، اگر خریدار از مرجوع کردن آن ظرف این مدت امتناع ورزد، سایت دیجی باتری مبلغ معامله را به حساب فروشنده واریز می نماید.

1-8هنگام دریافت شکایت، سایت دیجی باتری بلافاصله خریدار و فروشنده را از آن با خبر می گرداند.
2-8هر دوطرف خریدار و فروشنده، باید مدارک خود را برای اثبات ادعای طرح شده و یا رد آن، ظرف مدت 72 ساعت پس از اطلاع رسانی سایت در مورد شکایت مطرح شده، ارایه کنند. چنانچه خریدار و یا فروشنده ظرف مدت زمان مشخص شده، موفق به ارایه تمام و یا بخشی از مدارک نشوند، سایت دیجی باتری می تواند تصمیم خود را با توجه به مدارک ارایه شده تا آن لحظه اتخاذ کند.
3-8چنانچه بررسی شکایت مطرح شده ، نیازمند زمان بیشتری باشد، سایت دیجی باتری ظرف مدت یک هفته کاری پس از دریافت شکایت ، تصمیم مناسب را اتخاذ می نماید.
4-8چنانچه خریدار و فروشنده برای مرجوع شدن کالا با یکدیگر به توافق رسیده باشند، فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی را نسبت به عدم دریافت کالا و یا مغایرت داشتن کالا با کالایی که فروخته است، ندارد.
5-8چنانچه گروه حل اختلاف رای به مرجوع شدن کالا به فروشنده داده باشد، در صورتی که فروشنده مدعی باشد که خریدار کالا را معیوب کرده و یا در آن تغییری ایجاد کرده است و با کالایی که برای خریدار ارسال کرده است، مغایرت دارد، تنها 24 ساعت پس از دریافت کالا فرصت دارد تا با ارایه رسید معتبر شکایت خود را مطرح کند.
6-8.اگر فروشنده حداکثر تا 5 روز پس از ثبت بارنامه در بخش حل اختلاف توسط خریدار، دریافت یا عدم دریافت کالا را به اطلاع دیجی باتری نرساند، سایت دیجی باتری عدم اطلاع رسانی فروشنده را به منزله دریافت نمودن و تایید کالا در نظر می گیرد و مختار است مبلغ پرداختی را به حساب خریدار واریز کند.

 

ثبت نام و عضویت در سایت دیجی باتری و همچنین ایجاد فروشگاه با لینک اختصاصی رایگان می باشد. تنها هنگامی که کالای شما فروخته می شود درصدی از کل مبلغ کالای فروخته شده (که درپنل قابل مشاهده است) ، بدون در نظر گرفتن هزینه ارسال (هزینه پست + ایاب و ذهاب فروشنده + بسته بندی) و مالیات، به عنوان تعرفه دریافت می گردد.

از آنجا که از خدمات حمل کالا توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، تی پی جی و تیپاکس، آرامکس و سایر شرکت های معتبر حمل کالا برای ارسال و دریافت کالا می توان استفاده نمود، تمامی شهرهای کشور تحت پوشش خدمات دیجی باتری بوده و خریداران و فروشندگان می توانند از طریق این شرکتها نسبت به ارسال و دریافت کالا اقدام نمایند.

تعریف قفل فروش: حساب فروش فروشنده مسدود می شود و کالاهای فروشنده در سایت نمایش داده نمی شود.
  در چه مواردی فروشنده قفل فروش می شود؟

 1. عدم ارسال کالا ظرف مدت 36 ساعت پس از فروش
 2. درج اطلاعات تماس در بخش “جزییات کالا” یا “سوال از فروشنده”
 3. درج بارنامه نادرست
 4. درج هزینه پستی بالا، نادرست و یا نامتعارف
 5. داشتن شکایت زیاد: فروشنده ای که در بیشتر فروشهای خود، خریدار از او ناراضی است.
 6. ثبت مکرر کالا در گروه نادرست
 7. تلاش برای انجام معامله خارج از سایت دیجی باتری و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله در خارج از سایت دیجی باتری
 8. چنانچه حساب کاربری با حساب کاربری دیگری که تخلف در فروش داشته و قفل فروش شده است، توسط سیستم هوشمند مرتبط شود، قفل فروش می شود.


تعریف قفل مزایده: خریدار نمی تواند در مزایدات پیشنهاد دهد.
  در چه مواردی خریدار قفل مزایده می شود؟

 • اگر خریدار در مزایده برنده شود و ظرف مدت 48 ساعت پس از اتمام مزایده، مبلغ آن را پرداخت نکند.
 • چنانچه توسط سیستم هوشمند دیجی باتری، تشخیص داده شود که فرد در مزایده خود و یا نزدیکان و آشنایان خود شرکت کرده است و سعی در افزایش قیمت مزایده داشته است، حساب مزایده ایشان به صورت خودکار مسدود می شود.
 • چنانچه حساب کاربری با حساب کاربری دیگری که تخلف در مزایدات داشته و قفل مزایده شده است، توسط سیستم هوشمند مرتبط شود، قفل مزایده می شود.


تعریف قفل پیشنهاد قیمت کمتر: خریدار نمی تواند در کالاهایی که برای فروش با پیشنهاد قیمت کمتر نیز است، پیشنهاد قیمت کمتر دهد.
  در چه مواردی خریدار قفل پیشنهاد قیمت کمتر می شود؟

 • اگر خریدار پیشنهاد قیمت کمتر بدهد و فروشنده پیشنهاد ایشان را تایید کند و خریدار مبلغ آن را طی مدت 24 ساعت پرداخت نکند.


تعریف قفل کامل: حساب کاربری فرد به طور کامل قفل می شود و کاربر نمی تواند وارد حساب کاربری خود شود.
  در چه مواردی کاربر قفل کامل می شود؟

 1. توهین و ناسزا، تمسخر و تهدید سایر کاربران
 2. فروش کالاهای ممنوعه
 3. طرح شکایت نابجا: خریداری که در بیشتر خریدهای خود، شکایت نابجا مطرح می کند.
 4. درج اطلاعات تماس در نام کاربری
 5. استفاده از تصاویر مغایر با شئونات اسلامی در پروفایل
 6. ایجاد حساب کاربری جدید توسط کاربر خاطی: در صورتی که حساب کاربری قبلی فرد همچنان مسدود است، حساب کاربری جدید نیز بسته می شود.
 7. تلاش برای انجام معامله خارج از سایت دیجی باتری و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله در خارج از سایت دیجی باتری
 8. چنانچه حساب کاربری با حساب کاربری دیگری که تخلف داشته و قفل کامل شده است، توسط سیستم هوشمند مرتبط شود، قفل کامل می شود.
 9. تخطی از سایر قوانین توافق نامه کاربری


باز شدن حساب کاربری
کاربرانی که حساب کاربری آنها قفل می شود و نیز افرادی که حساب کاربری آنها توسط سیستم هوشمند دیجی باتری به حساب های متخلف متصل می شود، در صورت تمایل برای رفع مسدودی، طبق قوانین دیجی باتری باید باید تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی را به آدرس ایمیلsuspend@digibattery.org ارسال نمایند.
تصویر مدارک ذکر شده صرفا برای تطبیق با اطلاعات ثبت شده شما در سایت دریافت می گردد و نزد دیجی باتری به صورت محرمانه باقی می ماند.
پس از ارسال مدارک و بررسی آنها، حساب کاربری طی 3 روز فعال می شود.
چنانچه حساب کاربری فرد متخلف مجدد قفل شود، حساب کاربری ایشان حداقل تا 6 ماه مسدود می شود و پس از طی شدن این مدت، کاربر در صورت تمایل درخواست خود را برای باز شدن قفل حساب اعلام می کند تا بررسی شود.
در صورتی که حساب کاربر پس از 6 ماه باز شود و کاربر دوباره تخلف کند، حساب ایشان برای همیشه مسدود خواهد ماند.

مزایدات

فروشنده محصول، جهت ثبت کالا در سایت اقدام می نماید. این کالا می‌تواند انواع باتری, باتری فرسوده(داغی) یاتجهیزات مرتبط باباتری باشد. سپس فروشنده روش فروش آن را به صورت مزایده و یا فروش عادی انتخاب می‌كند.

توجه:در قسمت مزایدات، پیشنهاددهی با مبلغی كه فروشنده مشخص كرده، آغاز  و طی چند روز مشخص در سایت دیجی باتری باقی‌ می‌ماند. در این مدت خریداران پیشنهادهای خود را برای خرید آن كالا ارایه می‌نمایند. پس از پایان مزایده، خریداری كه بالاترین پیشنهاد را ارایه داده ‌است برنده می‌شود و کالا را خریداری می‌كند.

طبق قوانین سایت دیجی باتری تبادل اطلاعات تماس بین کاربران تخلف محسوب می شود و در صورت مشاهده با کاربر متخلف برخورد لازم صورت می پذیرد.
چنانچه به شما پیشنهادی مبنی بر خرید کالا خارج از سایت دیجی باتری داده شد، لطفا گزارش کنید.

پیشنهادهایی که برای معامله خارج از سایت دیجی باتری داده می شود، امکان کلاهبرداری یا سوء استفاده از خریدار و یا فروشنده وجود دارد و این معامله شامل قوانین حمایت از خریدار و حمایت از فروشنده نمی شود.
همینطور این پیشنهادات ممکن است به دلیل تلاش برای پرداخت نکردن تعرفه دیجی باتری باشد و از لحاظ اخلاقی، شرعی و قانونی نادرست می باشد و باعث تضییع حقوق سایر فروشندگانی که تعرفه پرداخت می کنند می شود.

نکات مهم:

 • تحت هیچ شرایطی به صورت نقدی مبلغ کالایی را پرداخت نکنید. روش پرداخت مبلغ کالا تنها توسط درگاه امن بانکی درون سایت دیجی باتری وروشهای موجوددرسایت باید انجام شود و نیازی به معامله حضوری و پرداخت نقدی نمی باشد.
 • در صورت معامله خارج از سایت دیجی باتری، قادر به درج فیدبک (نظر) برای فروشنده نخواهید بود و از خدمات پشتیبانی حمایت از خریدار و حمایت از فروشنده نمی توانید استفاده کنید. همینطور بخش حل اختلاف دیجی باتری نیز نمی تواند حق تضییع شده را پیگیری کند. هرگونه ایمیل، پیام و یا تماس هایی که نقض کننده قوانین دیجی باتری می باشند را گزارش دهید .
 • هنگام دریافت هرگونه ایمیل از طرف سایت دیجی باتری مبنی بر پیشنهاد خرید و فروش کالا و یا اعلام برنده شدن در مزایده، ابتدا مطمئن شوید که این ایمیل توسط سایت دیجی باتری ارسال شده باشد.

 

 • تنها در صورتی مبلغ پرداختی شما،‌ به حساب فروشنده انتقال داده می‌شود كه كالای مورد نظر خود را دریافت و تایید كرده باشید.
 • وجه پرداختی‌ شما از هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی در امان خواهد ماند. زیرا تنها پس از اینکه سفارش خود را به‌طور رضایت‌بخش تحویل گرفته باشید، مبلغ پرداختی‌تان به حساب فروشنده واریز می گردد.
 • چنانچه سفارش شما در موعد مقرر ارسال نشده باشد می توانید درخواست نمایید تا تمام مبلغ پرداختی، مسترد گردد.
 • چنانچه کالای دریافتی با توصیفات ذکر شده مغایرت داشته باشد می توانید برای استرداد بخشی و یا کل مبلغ پرداختی تان مذاکره فرمائید. سایت دیجی باتری برای اختلاف به وجود آمده، کمک خواهد کرد.
 • اطلاعات شما توسط سیستم ایمن دیجی باتری نگهداری و بر روی پیشرفته ترین سرورهای اختصاصی محافظت می‌شود. بدین ترتیب امنیت بیشتری برای شما تامین خواهد شد.

از آنجایی که دیجی باتری وجه کالا را قبل از ارسال آن از خریداران دریافت می نماید، فروشندگان با اطمینان کامل و آرامش خاطر می توانند کالا را ارسال نمایند.

 

طرح شکایت از سوی خریداران تنها در صورتی قابل قبول است که کالای خریداری شده توسط آنها با آنچه که در سایت توسط فروشنده ثبت شده، مغایرت داشته باشد. خریدار برای اثبات ادعای خود و همچنین برگشت کالا به فروشنده باید دلیل و مدرک قانع کننده ارایه دهد.

 

دیجی باتری تنها از خریداران در مقابل فروشندگان متخلف حمایت می نماید. فروشندگانی که قوانین را رعایت می نمایند، مشکلی نخواهند داشت و از آنان در مقابل خریداران مشکل پسند حمایت می گردد.

 

در دیجی باتری هر فروشنده می تواند یک لیست سیاه از خریدارانی که نمی خواهد با آنها معامله کند، ایجاد نموده تا آن خریداران نتوانند، از ایشان خرید نمایند.

 

خریداران مشکل پسند که در اکثر خریدهایشان مشکل ایجاد می نمایند توسط سیستم های هوشمند دیجی باتری شناسایی شده و پس از تذکر، از فعالیت آنها در سایت جلوگیری می شود.

 

دیجی باتری برای فروش بیشتر کالاهای فروشندگان از ابزارهای قدرتمند بازاریابی و تبلیغات گسترده در سراسر کشور استفاده می نماید.

 

پیگیری ارسال کالا و دریافت فیدبک از خریداران در کمترین زمان ممکن و تسویه حساب با فروشندگان در کمتر از 48 ساعت پس از درخواست آنها صورت می پذیرد.

 

جهت رفع مشکلات فروشندگان، سیستم پشتیبانی هدایت شده اعضا و سیستم دریافت انتقادات و پیشنهادات ؛در دسترس می باشد.

 

امکان اصلاح فیدبک های ناراضی خریداران، پس از بررسی کارشناسان دیجی باتری و جلب رضایت خریدار، وجود دارد.

1- ثبت نام كنید
2- به سه روش می توانید کالای مورد نظر خود را پیدا کنید
3- در صفحه نتایج جستجو، کالاهای مرتبط با آن گروه نمایش داده می شود. فروشندگان کالاها را به دو صورت برای فروش گذاشته اند: فروش عادی و مزایده

4-در صفحه مشخصات کالا بالاترین قیمت پیشنهادی خود را بدهید و روی دکمهپیشنهاد قیمتکلیک کنید. تا پایان مزایده صبر کنید.
5- اگر برنده شدید:
6- کالا در سبد خرید قرار گرفته، روی پرداخت آنلاین کلیک کنید.
7 -در صفحه پرداخت بانک عامل، مشخصات کارت را وارد کنید و روی پرداخت کلیک کنید. از تمام کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب می توانید استفاده کنید.
8- بعد از اینکه کالایی که خرید کرده اید به دستتان رسید،کددریافت کالارابه فروشنده تحویل نمائید.

تعریف مزایده: فروش کالا به بالاترین پیشنهاد ارایه شده در زمان تعیین شده
قیمت پایه: کم ترین قیمتی که فروشنده حاضر است کالای خود را بفروشد
مدت مزایده: مهلت تعیین شده از طرف فروشنده برای دریافت پیشنهادات. این مدت در سایت دیجی باتری توسط خودفروشنده قابل تعریف است.
در عرضه کالا به شکل مزایده، فروشندگان یک قیمت پایه را برای آن کالا اعلام می کنند و آن را به بالاترین پیشنهاد دهنده در طی زمان تعیین شده، می فروشند.

توجه: پیشنهاد شما به منزله یک قرارداد بین شما و فروشنده کالا می‌باشد که در صورت برنده شدن، شما متعهد می باشید کالا را خریداری کنید.
اگر مبلغ کالای برنده شده در مزایده را در زمان مشخص شده پرداخت نکنید، قفل مزایده خواهیدشدو دیگر نمی توانید در سایر مزایدات دیجی باتری پیشنهاد دهید.

برای خرید یک کالا که توسط چند فروشنده عرضه می شود، چند پیشنهاد به تمام فروشندگان ندهید. زیرا ممکن است در بیش از یک معامله برنده شوید و شما ملزم به خرید تمام کالاهایی که در معاملات برنده شده اید، می باشید.

در اینجا به روش پیشنهاد دادن در مزایده می پردازیم:
     1- با جستجو کالای مورد علاقه خود برای خرید را پیدا کنید. به این صورت که در کادر جستجوی بالای صفحه، نام کالا را جستجو کنید، سپس در سمت راست صفحه نتایج جستجو، از گروه های نمایش داده شده، گروه مد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در قسمت سمت راست بالای صفحه، دکمه مزایده را انتخاب کنید تا تنها مزایدات نمایش داده شود. سپس بر روی مزایده مد نظر خود کلیک کنید.

    2- قبل از وارد کردن پیشنهاد تمام توضیحات مربوط به آن کالا را به دقت مرور نموده و سپس پیشنهاد دهید.

همچنین چند نکته که باید مورد توجه قرار گیرند:
    

  چه موقع زمان مزایده پایان می یابد
    

  مقدار بالاترین پیشنهادی که در حال حاضر بر روی آن کالا قرار گرفته است.
    

  توصیفات آن کالا (و اگر تصویری هم از آن گذاشته شده)
    

  هزینه ارسال آن (هزینه پست + ایاب و ذهاب فروشنده + بسته بندی)

    3- پیشنهاد خود را وارد کنید.
در مزایدات سایت دیجی باتری به صورت خودکار پیشنهاد شما را تنها به میزانی که نیاز است تا به عنوان بالاترین پیشنهاد دهنده باقی بمانید، افزایش می دهد. بنابراین می توانید یک کالا را با مبلغی کمتر از بالاترین پیشنهادی که داده اید بخرید. اما گاهی اوقات نیز ممکن است شخصی مقدار بالاترین پیشنهادش از شما بیشتر باشد و پیشنهاد او در صدر قرار بگیرد. در این صورت سیستم از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد تا در صورت تمایل بتوانید قیمت خود را افزایش داده و یا در صورت عدم اعلام سقف قیمت جدید، از مزایده خارج خواهید شد. پیشنهادات خود را در جدول سمت چپ صفحه مزایده مشاهده نمایید.

برای اطلاعات بیشترمقاله “چگونه خرید کنم و در مزایدات شرکت کنم؟” رامطالعه نمائید.

در مزایده ها هنگامی که پیشنهاد قیمت بابت کالایی می دهید، حداکثر مبلغی را که برای خرید آن کالا پرداخت خواهید کرد را وارد کنید. سایت دیجی کالا از جانب شما در مزایده شرکت کرده و بصورت اتوماتیک حداکثر تا سقف مبلغی را که وارد کرده اید، پيشنهاد قيمت را از سوی شما افزایش می دهد. بالاترین سقف پیشنهاد اعلام شده از سوی شما تا هنگامی که شخصی پیشنهادی بالاتر از آن سقف قرار نداده باشد، از دید سایرین پنهان نگه داشته می شود.

مثال:

 1. فرض کنید کالایی با قیمت پایه 10،000 تومان از سوی فروشنده به صورت مزایده عرضه گردد. خریداری به نام “امین” بالاترین پیشنهاد خود را که 12000 تومان است، ثبت می کند. بالاترین پیشنهاد امین از دید سایرین پنهان نگه داشته می شود.
 2. شخص دیگری به نام “علی”، حداکثر پیشنهاد خود را 15000 تومان وارد می کند.
 3. طبق جدول ضریب افزایش قیمت مزایده، مبلغ مزایده باید 1500 تومان افزایش یابد. پس سیستم به صورت اتوماتیک قیمت 13500 تومان را از طرف علی برای کالا ثبت می کند.
 4. از آنجایی که 12000 تومان قیمت پیشنهادی امین کمتر از قیمت پیشنهادی علی می باشد، سایت به امین پیام می دهد تا در صورت تمایل قیمت پیشنهادی خود را افزایش بدهد. در غیر این صورت بازنده مزایده می شود.
 5. در صورتی که قیمت بالاتری از 13500 تومان وارد نشود، علی برنده می شود. اگر کاربر دیگری در زمان باقیمانده مزایده پیشنهاد بالاتری ثبت کند، قیمت مزایده افزایش می بابد و همین روند ادامه می یابد تا برنده مزایده مشخص شود.
شما میتوانید حداکثر پیشنهاد خود را در هر زمانی پیش از پایان مزایده، افزایش دهید. برای این کار، به راحتی می توانید پیشنهاد دیگری بیشتر از قبل وارد کنید. برای افزایش پیشنهاد خود کافی است عدد بیشتری نسبت به پیشنهاد قبلی وارد کنید.

1- خریدار بالاترین قیمتی که حاضر است پرداخت کند (در مثال ما همان 10،000 تومان) را در سیستم وارد می کند و دیگر نیازی نیست مزایده را پیگیری کند. مگر اینکه شخصی بالاتر از 10،000 تومان پیشنهاد بدهد.
۲ – در صورتی که شخص دومی در مزایده شرکت نکند، با اینکه کاربر الف حاضر بوده ۱۰،۰۰۰ تومان پرداخت کند، می‌تواند کالا را با ۲۰۰۰ تومان برنده شود و خریداری کند.

بالاترین پیشنهاد را پنهان نگه می‌دارد و باعث می شود قیمت مزایده جذاب باشد و شرکت کنندگان بیشتری در مزایده شرکت کنند و در آخر، کالا به قیمت بالاتری فروخته شود.

طبق قوانین سایت شما قادر نخواهید بود تا پیشنهادات خود در مزایده ها را لغو نمایید. بنابراین هنگام ثبت پیشنهاد به این موضوع توجه کنید و در صورتی که اطمینان دارید پیشنهاد خود را ثبت کنید.

نکته: کاربرانی که فیدبک مثبت ندارند، می توانند در آن واحد فقط در یک مزایده شرکت کنند و با افزایش امتیاز حساب کاربری این محدودیت رفع خواهد شد. هدف از این امر آشنایی اولیه با سیستم مزایدات سایت است زیرا ممکن است به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی ،قیمت های پیشنهادی نامتعارف در سیستم توسط خریداران تازه کار ثبت شده که این امر باعث بروز مشکل برای سایر پیشنهاد دهندگان، در روند برگزاری مزایدات گردد.
شرایط زیر برای کاربران تازه کار در نظر گرفته شده است:
کاربرانی که فیدبک مثبت ندارند (فیدبک صفر)، می توانند در آن واحد فقط در یک مزایده شرکت کنند.
کاربرانی که فیدبک یک دارند، می توانند در آن واحد فقط در دو مزایده شرکت کنند.
کاربرانی که فیدبک 2 تا 10 دارند، می توانند در آن واحد فقط در 15 مزایده شرکت کنند.

اگر برنده مزایده، پس از اتمام زمان مزایده و در مهلت مقرر موفق به پرداخت وجه کالا نشود، نمره ای از حساب مزایده ایشان کسر می شود.
در صورتی که پس از اتمام مهلت مقرر، خریدار تصمیم بگیرد تا وجه کالای برنده شده در مزایده را پرداخت کند، این امکان در سایت وجود دارد که در صورت موجودی و رضایت فروشنده، وجه کالا را پرداخت نموده و خرید خود را تکمیل نماید.
پس از پرداخت وجه توسط خریدار، نمره منفی حذف خواهد شد.
برای این کار خریدار با مراجعه به پنل کاربری / فعالیت های من / خریدهای من / مزایدات فعال، بر روی دکمه “درخواست پرداخت” کلیک می کند. پس از تایید فروشنده، خریدار 72 ساعت فرصت دارد تا وجه کالا را پرداخت کند. لازم به ذکر است این امکان برای هر مزایده تنها یک بار وجود دارد.

فروش فوری در مزایده قیمتی است که فروشنده حاضر است کالای خود را خارج از مزایده با این قیمت بفروشد. این سیستم به فروشنده ها کمک می کند تا کالای خود را به قیمتی که می خواهند سریع تر بفروشند. همینطور به خریدار کمک می کند تا زودتر کالا را بتواند خرید کند. در صورتی که قیمت فروش فوری برای مزایده وارد نمایید تا زمانی که سقف پیشنهادات مزایده به نصف این قیمت نرسیده باشد کاربران می توانند کالا را با این قیمت خریداری کنند. برای وارد کردن قیمت فروش فوری در مزایده، هنگام ثبت کالا در سایت ازگزینه محصولات؛ افزودن محصول مزایده ای راانتخاب وکالای خودرادرج نمائید. در صورتی که نمی خواهید کاربران امکان خرید فوری را داشته باشند این قسمت را خالی بگذارید.

 • خرید فوری قیمتی است که فروشنده حاضر است کالای خود را خارج از مزایده با این قیمت بفروشد.
  این سیستم به فروشنده ها کمک می کند تا کالای خود را به قیمتی که می خواهند سریع تر بفروشند. همینطور به خریدار کمک می کند تا زودتر کالا را بتواند خرید کند.
  دکمه خرید فوری در مزایداتی که فروشنده “قیمت فروش فوری” را تعیین کرده است، نشان داده می شود. این دکمه تا زمانی که هیچ پیشنهادی داده نشده است و یا بالاترین پیشنهاد داده شده در مزایده (پیشنهاد نمایش داده شده در صفحه) کمتر از 50 درصد قیمت خرید فوری می باشد، نمایش داده می شود.
  پس از اینکه بالاترین پیشنهاد داده شده در مزایده (پیشنهاد نمایش داده شده در صفحه) بیشتر یا مساوی 50 درصد قیمت خرید فوری شود، این دکمه حذف خواهد شد.  فرض کنید قیمت شروع یک مزایده 2000 تومان است و فروشنده قیمت فروش فوری را 25,000 تومان ثبت کرده است. دکمه خرید فوری در صفحه کالا تا زمانی که قیمت مزایده کمتر از 12,500 است نمایش داده می شود. به محض اینکه پیشنهاد ثبت شده در مزایده بیشتر یا مساوی 12,500 شد، دکمه خرید فوری از صفحه کالا حذف می شود.
  مثال دیگر: فرض کنید قیمت شروع مزایده 100,000 تومان است و قیمت فروش فوری 120,000 تومان است. در این حالت وقتی فقط یک پیشنهاد برای کالا ثبت می شود دکمه خرید فوری از صفحه کالا حذف خواهد شد. زیرا اولین پیشنهاد هر عددی که باشد بزرگ تر از 60,000 تومان است.

قیمت رزرو قیمتی است که فروشنده هنگام ثبت مزایده آن را تعیین می کند و اگر مزایده به آن قیمت نرسد فروشنده می تواند کالا را ارسال نکند و نمره منفی از حساب کاربری فروشنده کسر نخواهد شد و چنانچه مبلغ پبشنهادی کاربران شرکت کننده در مزایده از قیمت رزرو بیشتر شود، فروشنده می بایست کالا را ارسال کند.

مثال: فروشنده یک گوشی موبایل به صورت مزایده و با قیمت پایه 2000000 تومان ثبت کرده است و قیمت رزرو را 2500000 هزار تومان انتخاب کرده است.
اگر قیمت مزایده به 2500000 هزارتومان نرسد، فروشنده می تواند کالا را ارسال نکند.
چنانچه قیمت مزایده به 2500000 هزارتومان برسد و یا بالاتر برود فروشنده می بایست کالا را ارسال کند.

نکته 1: اگر پیشنهاد داده شده توسط خریدار به قیمت رزرو تعیین شده توسط فروشنده نرسد، ایشان برنده مزایده نخواهد بود حتی اگر بالاترین پیشنهاد را در مزایده داده باشد.
نکته 2: قیمت رزرو تعیین شده توسط فروشنده توسط شرکت کنندگان در مزایده قابل مشاهده نیست و تنها رسیدن یا نرسیدن پیشنهاد کاربران به قیمت رزرو به اطلاع آنها می رسد. به این صورت که اگر مبلغ مزایده به قیمت رزرو نرسیده باشد، در صفحه کالا مبلغ مزایده با رنگ قرمز نمایش داده می شود و هنگامی که مبلغ مزایده به قیمت رزرو رسیده باشد، این مبلغ با رنگ سبز نمایش داده می شود.

تعیین قیمت رزرو باعث می شود تا فروشندگان بتوانند مبلغ پایه مزایده را با کمترین قیمت ثبت کنند و خریداران بیشتری را برای شرکت در مزایده تشویق کنند و در عین حال نیز اگر پیشنهادهای داده شده به قیمت رزرو مد نظر ایشان نرسیده باشد، کالا را ارسال نکنند و در صورت عدم ارسال کالا، نمره مزایده آنها کم نشود.

اگر مزایده ای قیمت رزرو داشته باشد، پیشنهاد دهندگان هنگام ثبت پیشنهاد متوجه می شوند که پیشنهاد وارد شده آنها به قیمت رزرو فروشنده رسیده است و در نتیجه فروشنده کالا را برای آنها ارسال خواهد کرد و اگر قیمت پیشنهادی آنها به قیمت رزرو تعیین شده توسط فروشنده نرسیده باشد، می دانند که فروشنده کالا را ارسال نخواهد کرد و منتظر ارسال نمی مانند.

فروشندگان برای تعیین قیمت رزرو باید مبلغی پرداخت کنند. این موضوع باعث می شود تا فروشندگان کمتری قیمت رزرو برای مزایدات خود انتخاب کنند و تعداد زیادی از مزایدات بدون انتخاب قیمت رزرو ثبت شوند که این امر باعث می شود تا هیجان مزایدات حفظ شود.

در این صورت بالاترین پیشنهاد دهنده، برنده مزایده نخواهد بود و امکان پرداخت آن را ندارد. با این وجود، در صورت تمایل فروشنده و پس از اتمام مزایده، ایشان می توانند بالاترین پیشنهاد دهنده را به عنوان برنده مزایده انتخاب کنند تا خریدار مبلغ پیشنهادی خود را پرداخت کند. برای این کار فروشنده در دیجی باتری من / فروش ها / مزایدات تایید نشده، در لیست “مزایدات به قیمت رزرو نرسیده” می تواند بالاترین پیشنهاد را تایید و یا رد نماید. در صورت تایید فروشنده خریدار از طریق پیامک و ایمیل و … با خبر شده و می بایست وجه کالا را پرداخت نماید.

نحوه درج محصول برای فروش درسایت

چگونه کالایی را که می خواهم برای فروش قراردهم؟
ابتدادرسایت دیجی باتری ثبت نام کنید.

اگر قبلا ثبت نام کرده اید، روی ورود کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنیدیاازطریق کدیکبارمصرف واردسایت شوید.
(ورود به حساب کاربری خود اورودبه حساب کاربری را کلیک کنیدیابرای راهنمایی نحوه ثبت نام؛  آموزش ثبت نام دردیجی باتری راببینید.)

سه روش برای درج کحصول وجوددارد:

1-روش اول : جستجوی محصول ازمحصولات داخل سایت وانتخاب گزینه فروش این محصول به ویدئی آموزشی روش اول درج کالا مراجعه فرمائید.

2-روش دوم: مراجعه به قسمت محصولات خودشمادرپنل فروشندگان واستفاده ازگزینه کپی . به ویدئوآموزشی روش دوم درج کالا مراجعه فرمائید.

3-روش سوم: درج کالادرپنل فروشندگان ازقسمت افزودن محصول . به ویدئوآموزشی روش سوم درج کالا مراجعه فرمائید.

 • از آنجایی که زاویه ، وضوح و شفافیت و رنگ عکس کالا جهت نمایش در سایت بسیار مهم می باشد ، روش گرفتن عکس درست از کالاهایتان را در ذیل همراه با تصویر نمونه از عکس درست و نادرست، بیان نموده ایم.
  تصاویر کالای شما بایستی از همان کالا گرفته شده باشد. استفاده از تصاویر اینترنتی و یا مشابه برای کالاها قابل قبول نیست.
 • سعی کنیدچندین عکس ازمحصول خود( مخصوصادرخصوص فروش باتریهای فرسوده) برای آگاهی دقیق خریدارازمحصول خوددرگالری عکس محصول قراردهید.
 • به نورپردازی عکس توجه کنیدبر روی تمام قسمت های کالای مورد نظر نور بیندازید. به طوری که هیچ گونه سایه ای روی آن نیفتد.
 • کادر مناسب انتخاب کنید ابعادعکس باید800*800 پیکسل بوده ودورکالازمینه سفیدداشته باشد..اطمینان حاصل کنید که کالای مورد نظر در وسط کادر باشد.
 • از نزدیک و اختصاصی عکس بگیرید برای بهتر دیده شدن کالا، از فاصله نزدیک تر عکس بگیرید. عکس بیشتر، بهتر! در چند زاویه مختلف از کالای خود عکس بگیرید. 
 • از درهم ریختگی و ازدحام سایر اشیا درون کادر بپرهیزید

درصورت اتمام موجودی ویااینکه بخواهیدمحصولی رانفروشید؛

درصفحه فروشندگی خودروی محصولات کلیک کرده ودرقسمت ویرایش محصول (گزینه قیمت محصول) تیک این قسمت (فعال شده) رابردارید.لذادرسایت محصول شما فاقدقیمت شده وقابل خریدنمیباشد.این بخش رازمان اتمام موجودی ویااینکه هنوزقیمت کالاازنظرشماقطعی نیست ,استفاده نمائیدوپس ازاعمال قیمت قطعی مجددتیک فعال شدن رابزنیدتاکالای شمادرسایت دارای قیمت وقابل خریدن باشد.

خریدمحصولات

 • جستجوی کالا در سایت :
 • ابتداباتری یاکالای خودراازقسمت جستجو ویااز قسمت محصولات درصفحه اصلی سایت دیجی باتری انتخاب نمائید.
 • صفحه مشاهده مشخصات کالا
 • بعد از اینکه بر روی کالایی کلیک کردید، صفحه مشخصات آن کالا باز می شود:
  (1) نمایش شاخه انتخابی شما
  (2) نمایش وضعیت آن کالا شامل تعدادموجودی و…

نکته مهم: به شهرفروشنده که درصفحه مشخصات محصول درزیرتیترمحصول قرارداردحتماتوجه فرمائید.چون خریدشماازفروشنده درآن شهرخواهدبودوهزینه حمل کالاراهم که خریداربایدپرداخت نمایدرابایددرنظربگیرید.


(3) برای بزرگ نمایی تصویر کالا در صورت نیاز می توانید بر روی تصویر کالا کلیک کنید.به این نکته توجه نماییدکه عکس اولیه سایت بیشترنمادی ازبرند کالا وبرای هماهنگی عکسهای محصولات سایت است .حتما توصیه می شودبه عکسهای بیشتر در گالری محصول دقت نمائیدکه باتری یاکالای مدنظرشماباخواسته شمامطابقت داشته باشد. 
(4) به تمام کالاهای قرار گرفته در سایت دیجی باتری یک شماره کالا تعلق می گیرد و این شماره مختص همان کالا می باشد.
(5) اضافه به لیست کالاهای مورد علاقه:
اگر از کالایی بازدید نمودید ولی در آن لحظه شرایط خرید آن را نداشتید، به این شکل می توانید مشخصات کالای مورد بازدید خود را ذخیره نمایید. برای مشاهده کالایی که به لیست مورد علاقه اضافه کرده اید، کالاهای موردعلاقه دنبال کنید
–به ویژگیهای محصول وتوضیحات فروشنده توجه نمائید.
(6) ارسال به دوستان:
برای ارسال خلاصه اطلاعات کالایی که در سایت موجود است و می خواهید برای دوستی ارسال کنید. مثلا توصیفات کالایی را که دوستانتان زیر نظر دارند و می خواهید این اطلاعات را برای او بفرستید.

بعد از کلیک روی دکمه خرید، کالا در سبد خرید قرار گرفته، در این صفحه تصویر، نام، تعداد، مبلغ کالا و نهایتا مبلغ قابل پرداخت شما نمایش داده می شود.


(1) حذف یکی از کالاهای انتخاب شده از درون سبد خرید
(2) خالی کردن سبد: حذف کامل محصولات موجود در سبد خرید
(3) ادامه خرید: به صفحه گروه بندی کالاها هدایت می شوید و می توانید کالاهای جدیدی را برای خرید و افزودن به سبد خرید انتخاب کنید.
(4) پرداخت آنلاین: در صورت تایید محصولات موجود در سبد خرید، با انتخاب درگاه مورد نظر خود، بر روی دکمه پرداخت آنلاین کلیک کنید و وجه کالای خریداری شده را، پرداخت نمایید

(5)درصورتی که

این نوع روش راحت ترین راه خرید در سایت دیجی باتری می باشد. زیرا این امکان را به شما می دهد تا در هر زمان کالایی را که مورد نیازتان می باشد، بتوانید با یک قیمت مشخص بلافاصله خریداری کنید.

 1. برای آگاهی از بهترین قیمت، کالاهای مشابه را با هم مقایسه نمایید.
 2. جزییات کالای مورد نظر را حتما به دقت ملاحظه نموده و مطمئن شوید که آن کالا و شرایط فروشنده، رضایت شما را جلب خواهد نمود.
 3. قیمت نهایی کالا، مبلغی است که شما باید برای خرید آن کالا بدون هزینه ارسال (هزینه پست + ایاب و ذهاب فروشنده + بسته بندی) می پردازید. حتما قبل از اقدام به خرید مبلغ نهایی خرید کالا را بررسی نمایید. چون درصورتی که فروشنده شمادرشهردیگری باشد,هزینه ارسال نیزبه هزینه کلی شماافزوده می شود.
 4. سپس برای خرید، بر روی دکمه خرید کالا یا اضافه به سبد خرید کلیک کنید تا این کالا به سبد خرید شما اضافه شود.
 5. در صورتی که شما تمایل دارید کالای دیگری به سبد خرید خود اضافه نمایید به جستجوی مجدد کالا پرداخته و مراحل قبلی را تکرار نمایید. در صورت تایید محصولات موجود در سبد خرید، با انتخاب درگاه مورد نظر خود، بر روی دکمه پرداخت آنلاین کلیک کنید و وجه کالای خریداری شده را، پرداخت نمایید.

انصراف از خرید بعد از واریز وجه، تخلف محسوب می شود و باعث کسر نمره از حساب خریدار می شود.
در صورتی که خریدار به هر دلیلی بعد از واریز وجه از خرید خود منصرف شود، باید در اسرع وقت کتبا از طریق فرم “تماس با ما” به دیجی باتری اطلاع دهد.
چنانچه فروشنده کالا را ارسال نکرده باشد: در صورتی که برگشت وجه منع قانونی نداشته باشد، وجه به حساب خریدار برگشت داده می شود.
چنانچه فروشنده کالا را ارسال کرده باشد: در صورتی که فروشنده با پس گرفتن کالا موافقت کند، هزینه ارسال (هزینه پست + ایاب و ذهاب فروشنده + بسته بندی) و برگشت کالا بر عهده خریدار است. مگر اینکه فروشنده هزینه برگشت را با رضایت خود تقبل نماید.
در صورت مسدود شدن حساب خریدار به علت کسر نمره، قوانین مسدود و یا باز شدن حساب کاربری اجرا خواهد شد.

با کلیک بر روی نام فروشنده، شما به صفحه آن فروشگاه منتقل شده و می توانید کالاهایی را که در آن فروشگاه عرضه می شود ملاحظه نمایید. شما با انتخاب محصول و کلیک بر روی عکس آن، به صفحه مشاهده مشخصات آن کالا منتقل شده و سایر مراحل دقیقا مثل مراحل خرید می باشد. در صورتی که با کلیک بر روی نام کالا به صفحه مشاهده جزییات کالا منتقل شدید و نیاز به برگشت به صفحه  فروشگاه داشتید کافی است تنها با کلیک بر روی لولوی دیجی باتری دربالای صفحه به صفحه اصلی فروشگاه باز گردید.

 • نکته: پیشنهادمیشودکه وقتی کالای مناسبی ازیک فروشنده میبینیدبه صفحه محصولات آن فروشنده ، بااستفاده ازروش بالامراجعه نموده وکلیه خریدهای خودراازهمان فروشنده انجام دهیدکه یکبارمشمول پرداخت هزینه حمل ونقل شوید.درصورتی که ازفروشگاههای مختلف خریدمیکنیدبه هزینه حمل ونقل ازآنهاهم توجه داشته باشیدکه بعهده خودخریدارمیباشد.

همچنین میتوانیدبافیلترکردن شهر، فقط باتریهایی که درآن شهریااستان فروخته میشوندرامشاهده فرمائید.

در صورت عدم دریافت کالای خریداری شده در مهلت مقرر و یا عدم تطابق کالای خریداری شده با مشخصات نوشته شده در صفحه فروش، خریدار باید شکایت خود را در سایت دیجی باتری ثبت کند.
زمان ثبت شکایت عدم دریافت کالا 3 روز پس از تاریخ ثبت بارنامه می باشد.
زمان ثبت شکایت عدم تطابق کالا با مشخصات ذکر شده در صفحه فروش، حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا توسط خریدار می باشد.

 • این قسمت به صورتی طراحی شده که دسترسی‌ به کالاها، فروشندگان و جستجوهای مورد علاقه شما، به راحتی و در سریع ترین زمان برای شما امکان پذیر باشد.

  الف) کالاها:
  چنانچه شما از کالایی بازدید نموده و در صفحه آن کالا، بر روی ” +کالای مورد علاقه ” کلیک کرده باشید، با مراجعه به این قسمت و کلیک بر روی کالاها می توانید مشخصات کامل کالای مورد نظر را ملاحظه نموده و با کلیک بر روی آن مستقیما به صفحه مشاهده مشخصات آن کالا منتقل شوید.

     ب) فروشندگان:
  چنانچه شما از کالایی بازدید نموده و در صفحه آن کالا بر روی ” اضافه به فروشندگان مورد علاقه ” کلیک کرده باشید، با مراجعه به این قسمت به راحتی می توانید با کلیک بر روی ” نام فروشنده ” و یا ” مشاهده مشخصات کامل فروشنده ” به صفحه کارنامه معاملاتی وی دسترسی داشته و در صورت نیاز به بازدید از صفحه آن فروشنده بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

     پ) جستجوها:
  چنانچه شما از جستجوگر سایت برای پیدا کردن کالا استفاده نمایید، در صفحه نمایش نتایج جستجو، در بالای صفحه لینکی با عنوان ” اضافه به جستجوهای مورد علاقه من ” وجود دارد که با کلیک بر روی آن ، واژه ایی را که جستجو نموده اید در این صفحه ذخیره شده و در دفعات بعدی مراجعه به سایت ، دیگر نیازی به جستجوی تکراری واژه ایی که قبلا جستجو نموده اید نخواهید داشت و تنها با مراجعه به این بخش و کلیک بر روی واژه ذخیره شده به راحتی نتایج جستجو برای آن واژه نمایش داده خواهد شد.

1-درصورتی که خریدازاستان یاشهرخاص مدنظرشماست ؛ابتدااستان یاشهرموردنظرخودراازفیلترکنارصفحه انتخاب فرمائید.

-به برندباتری وموجودی فروشنده توجه فرمائیدکه متناسب بادرخواست شماباشد

2-به محل شهرفروشنده درصفحه محصول دقت نمائیدچون هزینه ارسال باخریدارمیباشد.البته اگردرابتداشهرموردنظرراانتخاب کرده باشیددیگرنیازی به این موردنمیباشد

3-میتوانیدازفیلترهای ارسال رایگان کناری برای یافتن فروشندگان باارسال رایگان استفاده نمائید.

4-به توضیحات محصول توجه نمائیدبدلیل اینکه زمان شروع گارانتی ومدت زمان گارانتی و…ممکن است برای باتری هامتفاوت باشدوپس ازخریدنمی توانیدنسبت به عدم آگاهی ازمشخصات باتری اعتراض نمائید.

5-درصورتی که شرایط یک فروشنده مناسب است میتوانیدروی گزینه فروشگاه همان فروشنده کلیک وواردفروشگاه ایشان شده وهمه باتریهای موردنیازخودراازیک فروشنده تهیه نمائید.(کاهش هزینه باربری شما )

آموزش

جهت ثبت نام درسایت دیجی باتری به ویدئوی آموزشی زیرمراجعه فرمائید:

نحوه ثبت نام دردیجی باتری 

جهت ثبت فروشگاه خودردرسایت دیجی باتری واستفاده ازامکانات فروش باتری خوددرپنل فروشندگان  به ویدئوی آموزشی زیرمراجعه فرمائید:

نحوه ثبت فروشگاه وفروشنده شدن دردیجی باتری 

 • روش ساخت آدرس ایمیل در یاهو
 • چگونه آیدی یاهو و یا صندوق پست الکترونیک (ایمیل) داشته باشیم؟
  گام اول برای چت کردن و نامه نگاری با استفاده از سرویس رایگان یاهو ایجاد صندوق پستی می‌باشد. برای این کار پس از وصل شدن به اینترنت به صفحهٔ اصلی یاهو به نشانیcom بروید.
  روی Sign In کلیک کنید.
  در پایین صفحه باز شده روی Sign Up (عضو شوید) کلیک نمایید.


  صفحهٔ جدیدی باز می‌شود ویاهو از شما می‌خواهد که برای عضویت به پرسش‌ها پاسخ دهید و آی دی و رمزی برای خود انتخاب نمایید.


  نام و نام خانوادگی First name, Last name:
  در خانه‌های مربوطه، نام First name و نام خانوادگی Last name خود را با حروف انگلیسی وارد کنید، بهتر است از نامی مستعار استفاده کنید، و چون در نامه‌هایی که به دوستانتان خواهید نوشت این نام خواهد آمد‌، بهتر است نامی محترم و با کلاس انتخاب شود.

  آی دی و ایمیل یاهو Yahoo! ID and Email:
  آی دی ID مخفف Identification به معنای هویت می‌باشد که همراه با علامت @ و عبارت yahoo.com ایمیل شما را تشکیل خواهند داد. در جلوی Yahoo! ID and Email باید کلمه یا عبارتی را انتخاب و وارد کنید که از این پس به عنوان آی دی یا هویت یا شناسه یا نام کاربری و قسمت اصلی ایمیل شما شناخته خواهد شد. کلمه یا عبارت انتخابی شما باید متشکل از حروف انگلیسی و یا حروف همراه اعداد یا علامت آندرلاین «_» و یا یک دات « ‌. » باشد و حتما با یک حرف شروع شود و حروف بدون هیچگونه فاصله از هم نوشته شوند.
  تعداد حروف و اعداد و علامات انتخابی باید حداقل چهار و حداکثر ۳۲ عدد باشد. کلمات طولانی تر یا دور از ذهن فورا انتخاب می‌شوند.
  وقتی به ردیف بعدی فرم می روید، اگر این آیدی قابل انتخاب نباشد و یا قبلا توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد، به شما چنین پیامی نشان داده می شود:
  A Yahoo account already exists with this email address
  در صورت مشاده این پیام می‌توانید یکی از چند آی دی پیشنهادی یاهو را برگزینید.
  با طی این مرحله شما دارای ایمیلی مانند این example@yahoo.com خواهید شد که با آن می‌توانید برای دوستانتان نامه بفرستید و یا چت کنید. در این مثال example همان آی دی انتخابی شماست.

  رمز عبور Password:
  در انتخاب رمز عبور چند نکته را مد نظر داشته باشید: کلمه یا عبارت انتخابی باید دارای شش الی ۳۲ حرف باشد، فاصله‌ای بین حروف وجود نداشته نباشد، از نام و آی دی تان استفاده نکنید.
  رمز عبور نسبت به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی حساس است و اگر از شکل بزرگ حروف استفاده کردید آنرا بیاد داشته باشید؛ کامپیوترتان درحالت انگلیسی نویسی باشد، یا اگر در حالت فارسی باشد در هنگام وارد کردن رمز عبوراین موضوع را مد نظر داشته باشید.


  برای آنکه رمزی قوی و قابل اطمینان داشته باشید از ترکیبی از حروف و اعداد و علایم و بزرگ و کوچک بودن حروف بهره برید پیشنهاد می‌کنم عبارتی که از یاد نمی‌برید مانند سردرگم را انتخاب ولی آنرا به انگلیسی sardargom بنویسید و بکار برید. یاهو همان جا با تعداد خانه‌های سبز، ایمنی و استحکام رمز عبور را نشان‌تان خواهد داد.

  شماره موبایل Mobile phone number:
  در این ردیف ابتدا کد ایران +98 را انتخاب کنید و شماره همراه خود را بدون درج صفر اول آن ثبت کنید:
  9123466711

  تاریخ تولد Birthday:
  با کلیک روی منوهای بازشو، یکی از ماه‌ها را انتخاب و کلیک نمایید. در خانهٔ روز Day یکی از روز‌های ماه را به عدد بنویسید و در قسمت سال Year باید مطابق سال میلادی سال تولد خود را بنویسید و بهتر است سال تولدی بزرگتر از هجده سال را برگزینید

  جنسیت Gender:
  با کلیک روی منوی آن، یکی از دو حالت مذکر Male یا مونث Female را انتخاب و روی آن کلیک نمایید. (انتخاب این گزینه اختیاری است)

  در پایان بر روی Continue کلیک کنید.
  در صفحه ی جدید شماره ی همراهی که درج کرده اید نشان داده می شود. با کلیک بر روی دکمه “Text me a code” کدی به شماره وارد شده ارسال می شود.


  کد وارد شده را در کادر آن وارد کنید و بر روی دکمه “Verify” کلیک کنید.


  پیام مبنی بر موفقیت شما در ثبت ایمیل نشان داده می شود

  با کلیک روی دکمه “Let’s get started” پس از لحظاتی وارد صندق پست الکترونیک خود می‌شوید.

 

شمابه سه روش میتوانیدباتری یاکالای خودرابرای فروش درپنل فروشندگی خودقراردهیدکه میتوانیدبه ویدئوهای آموزشی هرروش مراجعه ویامراحل زیرراطی نمائید.

ویدئوی آموزشی روش اول درج کالابرای فروش

ویدئوی آموزشی روش دوم درج کالابرای فروش

ویدئوی آموزشی روش سوم درج کالابرای فروش

 

گام اول:درج کالا

کالای شمادرنتایج جستجووجوددارد: اگرکالای شمادرنتایج جستجووجودداردبرروی گزینه  فروش این محصول کلیک نمائیدوبه گام سوم بروید.

کالای شمادرنتایج جستجویافت نشدومحصول مشابهی هم درلیست محصولات پنل فروشندگان شماوجودندارد:  اگرکالای شمادرنتایج جستجویافت نشد،درقسمت پیشخوان برروی گزینه افزودن محصول جدیدکلیک نمائید.

گام دوم:افزودن محصول جدید

 • ازمیان گروههای موجود، گروه ودسته بندی  مرتبط باکالای خودراانتخاب نمائید.وعکس ها وقیمت کالاراواردنمائید.
 • نام محصول خودرامطابق الگوواردنمائید.

گروه باتری + آمپرباترینوع باتری + مدل باتری – برندباتری

مثال:

– خودرویی 70 آمپر اتمی مدل 7029بلندقطب معکوس-واریان VARIAN

– یوپی اس 7.2آمپر 12ولت-راین RAYEN

– صنعتی ۲۰۰آمپر-صبا

– فرسوده خودرویی درهم

 • عکس کالاراباگزینه آپلودتصویرمحصول اضافه کنید.توجه نمائیدازعکس بااستانداردمشخص شده استفاده نمائیدوشرائط عکس محصول رادرنظربگیرید.باگزینه + میتوانیدعکسهای بیشتری ازمحصول به کالااضافه کنید.
 • قیمت محصول راواردنمائید.

توجه :(جهت سهولت کارمیتوانیدازفایل اکسل محاسبه قیمت باتری محاسبه قیمت باتری درپنل خود استفاده کرده وفقط باواردکردن قیمت هرآمپرقیمت کل آمپرهاباتریهاراداشته باشیدوهرزمان قیمت هرآمپرباتری تغییرپیداکردبااستفاده ازهمین فایل به راحتی قیمتهای جدیدراپیداکرده وقیمت جدیدباتریهارادرسایت تغییرداده واصلاح نمائید.)

 • اگرمیخواهیدمحصول راباتخفیف درزمان مشخصی بفروشیدروی گزینه زمان بندی کلیک نموده وقیمت باتخفیف خودوزمان شروع وپایان رابرای تخفیف واردنمائید.وبرای لغومیتوانیدازگزینه لغواستفاده کنید.
 • ازقسمت دسته بندی محصولات ؛دسته بندی محصول خودراباواردکردن بخشی ازاسم آن جستجووانتخاب نمائید. گروه بندی کالا به این جهت مهم است که به خریدار کمک می‌کند سریع تر و راحت تر کالای شما را در سایت پیدا کند.
 • همچنین ازقسمت انتخاب شهرمحصول شهرمحل فروشگاه خودراانتخاب فرمائید.
 • درصورتی که باتری شمادارای مشخصات خاصی است حتمادرتوضیحات محصول اعلام نمائید.مثلازمان خواب باتری درفروشگاه ندارد-مدت زمان گارانتی محصول کمترازحالت نرمال است- زمان ارسال بعازتعطیلات-یا…
 • برروی گزینه ایجادمحصول کلیک کرده وبه صفحه بعدبروید.

گام سوم:تعیین ویژگیهای محصول

 • درقسمت ویرایش، کلیه ویژگیها وشرائط فروش کالا راتعیین نمائیدوذخیره نمائید.بدین ترتیب که ازقسمت ویژگی سفارشی ، ویژگی ها رابه ترتیب انتخاب کرده وباافزودن ویژگی ،آیتم مربوط به کالای خودراانتخاب نمائید.حالابه موردبعدی موجوددرویژگی سفارشی رفته وبقیه مواردراانتخاب وهمان مراحل قبل راادامه میدهیم تا موردی دیگربرای انتخاب باقی نماند. سپس درانتها گزینه ذخیره ویژگی راانجام دهیدتاکلیه ویژگیهای محصول شما ذخیره گردد.

نکته ۱ : دقت نمائیدکه کلیه مواردمربوط به ویژگی کالاانتخاب شوند.این به خریداران کمک میکندکه راحت ترکالاهای شمارابرای خریدپیداکنند.

نکته ۲: اگرمایل به نصب درمحل باتری برروی خودرووتست دینام میباشیدگزینه های نصب درمحل  راازویژگیهاانتخاب نمائید.(این گزینه کمک میکندکه  مالکین خودروهم بتوانندفروشگاه شمارادربین فروشندگانی که نصب درمحل دارندببینندوازشماخریدنمایند. )

نکته ۳: درصورتی که نصب درمحل داریدحتماازویژگی نوع قیمت،علاوه برقیمت بدون داغی، قیمت بااحتساب داغی راانتخاب نمائید.ولی اگر نصب درمحل ندارید فقط وفقط قیمت بدون داغی راانتخاب نمائیدکه نیازی به واردکردن قیمت های دیگرنباشید. میتوانیدازفایل محاسبات قیمت باتری خودروئی موجوددرقسمت دانلودبرای سهولت بدست آوردن قیمت باتری فقط باقیمت هرآمپرباتری آن روزودرج درسایت استفاده نمائید.)

 • درصورتی که مایل به فروش عمده کالای خودهستید، تیک گزینه عمده فروشی رابزنیدودرقسمت مربوطه قیمت عمده فروشی وحداقل تعدادجهت عمده فروشی راواردکنید.به این ترتیب اگرتعدادانتخابی خریداربرابرعددواردشده شمایابیشترازآن باشد،قیمت برای ایشان قیمت عمده فروشی لحاظ خواهدشدودرصورتی که تعدادموردنیازخریدارازتعدادعمده فروشی کمترباشد،همان قیمت پایه برای ایشان محاسبه میگردد.
 • همچنین اگرنکته دیگری که برای خریدارمهم است وجوددارد، درقسمت تنظیمات دیگرمیتوانیدآن راواردنمائید.

درپایان روی گزینه ذخیره محصول کلیک نموده وگام چهارم بروید.

گام چهارم:تائیدمحصول

 • منتظرباشیدتا کالای شمابه تائیدمرکزفروشندگان دیجی باتری برسد.پس ازتائید، کالای شمابرای فروش درسایت دیجی باتری قرارخواهدگرفت. امادرصورتی که ایرادی درواردکردن مشخصات یاگروه کالایی ویا… وجودداشته باشد، کالادرسایت نمایش داده نمیشودوجهت اصلاح آن به شمااطلاع رسانی گردیده وشماپس ازاصلاح میتوانیدمجددآن رابرای نمایش درسایت ارسال فرمائید.
 • دقت نمائید که مشخصات درج شده توسط شمابسیارحائزاهمیت بوده وبایدکاملاصحیح وباآگاهی شماباشند.چون شماازیک فروشگاه آنلاین ۲۴ساعته درکل کشوراستفاده می نمائیدوهرساعت شبانه روزامکان خریدبرای خریدار؛ وفروش برای فروشنده مهیاست.لذادرخصوص موجودی کالاوقیمتهای بروزوآپدیت شده درسایت نهایت دقت رامبذول فرمائیدکه مجبوربه کنسلی کالاوازدست رفتن اعتمادخریداربه خودومشمول جریمه سایت نشوید.

تبریک :کالای شمادردیجی باتری برای فروش آنلاین نمایش داده می شود.

درسایت دیجی باتری شمامیتوانیدباتریها یاکالاهای خودرابصورت مزایده ای یاهمان حراجی بفروش برسانید.بعنوان مثال میتوانیدکل باتریهای فرسوده خودرویی ویاباتریهایی که زمان خواب فروشگاه آنهانزدیک یاگذشته است باذکرتوضیحات مربوطه ومقدارآنها،باقیمت تعیین قیمت پایه برروی سایت قراردهیدوبه کسی که بالاترین قیمت خریدرابه شمامیدهدبفروش برسانید. جهت آشنائی بافرایندمزایدات میتوانیدبه بخش پرسشهای متداول-مزایدات  مراجعه نمائیدوبرای آشنائی باقراردادن کالابصورت مزایده برای فروش ویدئوی آموزشی زیرراملاحظه نمائید.

ویدئوی آموزشی نحوه قراردادن کالابصورت مزایده ای برای فروش

 

مالکین خودرو

مالک محترم خودروارسال ونصب باتری موردنیازخودروشمابه همراه تست باتری ودینام توسط دیجی باتری درمحل شماوزمان موردانتخاب شمادرسراسرکشورانجام خواهدشد.

1-ابتدابعنوان مالک خودرو درسایت ثبت نام نمائید. واگرقبلاثبت نام نموده ایدواردسایت شوید.

2- نوع ومدل خودرو خودراانتخاب نمائید.

3-لیست نمایش داده شده باتریهای مورداستفاده درخودروشمامیباشند.

4-ازفیلترهای کناری شهرواستان خودراانتخاب نمائید.

5-درصورتی که مایل به نصب درمحل خودهستید؛ازفیلترکناری گزینه نصب درمحل راانتخاب فرمائید.

6-نصب درمحل میتواندرایگان ویاشامل هزینه باشد که میتوانید ازفیلترکناری ارسال رایگان راانخاب فرمائید.(لطفاتوجه فرمائیدکه درصورتی که برای ارسال رایگان جستجوی شمانتیجه ای نداشت این گزینه راغیرفعال وهزینه ارسال ونصب رادرمشخصات محصول مشاهده فرمائید.)

7-پس ازانتخاب باتری دلخواه محل ارسال ونصب باتری روی خودرو وزمان آن راتعیین فرمائید.

کارشناسان مادرزمان تعیین شده درمحل شماحضوریافته وتست باتری ودینام شمارارایگان انجام داده وتعویض باتری رابرای شماانجام خواهندداد.

8-پس ازنصب باتری روی خودروودریافت کارت گارانتی ورضایت ازنصب, کدتائیددریافت که برای شماپیامک شده است رابه نصاب اعلام فرمائید.

جهت آشنایی بیشتربامراحل خریدباتری خودرومیتوانید آموزش تصویری مراحل خریدباتری توسط مالکین خودرو رامشاهده فرمائید.

1-درصورتی که خریدازاستان یاشهرخاص مدنظرشماست ؛ابتدااستان یاشهرموردنظرخودراازفیلترکنارصفحه انتخاب فرمائید.

-به برندباتری وموجودی فروشنده توجه فرمائیدکه متناسب بادرخواست شماباشد

2-به محل شهرفروشنده درصفحه محصول دقت نمائیدچون هزینه ارسال باخریدارمیباشد.البته اگردرابتداشهرموردنظرراانتخاب کرده باشیددیگرنیازی به این موردنمیباشد

3-میتوانیدازفیلترهای ارسال رایگان کناری برای یافتن فروشندگان باارسال رایگان استفاده نمائید.

4-به توضیحات محصول توجه نمائیدبدلیل اینکه زمان شروع گارانتی ومدت زمان گارانتی و…ممکن است برای باتری هامتفاوت باشدوپس ازخریدنمی توانیدنسبت به عدم آگاهی ازمشخصات باتری اعتراض نمائید.

5-درصورتی که شرایط یک فروشنده مناسب است میتوانیدروی گزینه فروشگاه همان فروشنده کلیک وواردفروشگاه ایشان شده وهمه باتریهای موردنیازخودراازیک فروشنده تهیه نمائید.(کاهش هزینه باربری شما )

معرفی سایت دیجی باتری وامکانات این سایت

درخصوص امکانات موجوددرسایت دیجی باتری به ویدئوی آموزشی مربوطه مراجعه فرمائید.

معرفی سایت دیجی باتری